Вчора в Колонній залі КМДА для активних жінок столиці влаштували свято – вітали та нагороджували переможниць міської конкурсної програми «Киянка року», передає сайт “Вечірній Київ”. Весни в душі, залишатися такими ж чарівними, сильними та ніжними побажав присутнім директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.
– Саме на ваших плечах тримається все наше життя, – додав він.
Статуетки та дипломи “Киянка року – 2018” отримали 12 жінок. Нагороди вручалися у 12 номінаціях, серед яких “Жінка – активна громадська діячка”, “Жінка – втілення духовності. турботи і милосердя”, за внесок у розвиток культури і мистецтва, розвиток сфери соціального захисту, розвиток національно-патріотичного виховання дітей та молоді того. Нагороду “Киянка року” у номінації “Хранителька народнопісенного джерела” отримала співачка Ніна Матвієнко, народна артистка України та почесна громадянка міста Києва. Присутнім вона подарувала кілька своїх пісень.
Окрім нагород, жінкам підготували концертну програму, теплі привітання, фотосесію, фуршет. Після урочистої церемонії нагородження, ми познайомилися з лауреатками “Киянка року -2018”.

Наталія Бовтун, мама п’яти дітей, мати героїня, номінація “Жінка-берегиня”
Очолюю спілку багатодітних родин в Святошинському районі, в яких виховується від трьох до 14 дітей. Таких сімей в районі 587. 1-го березня проходив Всеукраїнський форум родини, де 14-дітну маму з нашого району спитали, як вона справляєтья, на що жінка відповіла: Як Бог дав, на кожну дитину. Родина дуже щаслива і успішна, мамі 37 років працює вчителем фізкультури, діти – кандидати в майстри спорту. А в мене гарний чоловік, дружня родина. По життю йдемо пліч-о-пліч, все проблеми вирішуємо разом. Відчуваю себе щасливою жінкою, мамою, дружиною. Найстаршій моїй доньці 40 років. молодшому сину – 25 років, він є кращим волонтером Святошинського району. Завдяки ньому ми всі займаємося волонтерством. Стали кращою родиною волонтерського руху в районі. Люблю дітей та життя в усіх його проявах.

Тетяна Бачек, директор Центру у справах сім’ї та жінок Десняньского району, заступниця громадської організації Спілка жінок міста Києва, номінація “Жінка – активна громадська діячка”
Для мене було несподіванкою отримати цю нагороду. Головне – робити свою справу з любов’ю. Моя громадська діяльність поєднується з державним сектором роботи. Адже завдання у громади і дерави – спільні. Ми поєднуємо роботу з жінками і родинами, бо запорука здорового суспільства – це здорова сім’я. Проводимо різні заходи, екскурсії, програми особистісного розвитку – що стосуються психологічної освіти, самореалізації, професійного вигорання, виховного потенціалу батьків, що потрібно кожному з нас. Зараз соціум є інформаційно насиченим, важко відфільтрувати, що є корисним, а що шкідливим. Тому важливо працювати з людьми. Громадською діяльністю займаюся з 2008 року. Для мене це в першу чергу активна позиція, соціальна відповідальність, стиль життя.

Олена Сліпачук, голова ГО “Основа”, номінація “Краща жіноча ініціатива року”
Багато років пропрацювала в Голосіївському районі, очолювала Центр у справах сімей та жінок “Родинний дім”. Зараз очолюю громадську організацію “Основи”. Всі мешканці нашого міста і країни є основою нашої держави і в наших руках все змінити. Ми проводимо заходи, що стосуються дитини та родини. Зокрема, не стоїмо осторонь труднощів, які виникають у родин, працюємо з проблемою булінгу в школі, маємо багато програм для підлітків і молодих родин.
Також у рамках заходу в холі перед Колонною залою КМДА показали виставку фотопортретів жіночих образів «Серце горлиці». Автор проекту – Олеся Доліна, громадська діячка, військова капелан, волонтерка, журналістка і керівниця громадського проекту «Серце горлиці». Через фотографію автори проекту мають на меті показати соціально активних українських жінок, їхні видатні за суспільним значенням подвиги, героїчні вчинки мужності та самопожертви.