Попри те, що повномасштабна війна РФ проти України триває вже понад чотири роки, досі є громадяни, які продовжують споживати російський контент і фінансувати у такий спосіб бюджет країни-агресорки.
Про це свідчать музичні чарти, в топі яких періодично з’являються пісні виконавців з РФ. Так, днями рейтинг 100 найпопулярніших треків Apple Music в Україні очолив російський гурт Ay Yola з піснею Homay, передає ФАКТИ.
Російський гурт Ay Yola очолив українські чарти
Трек Homay гурту Ay Yola спершу завірусився в TikTok, а згодом посів перше місце в українському музичному чарті Apple Music. За кількістю прослуховувань пісня обійшла хіти Анни Трінчер, Бумбокса, Монатика і Jerry Heil та інших українських артистів.
Ay Yola – це російсько-башкирський гурт, який був створений у 2024 році в Уфі. До складу колективу входять троє музикантів, вони створюють треки на основі башкирських традиційних мотивів. У пісні Homay йдеться про ключового персонажа башкирського епосу.
За даними ЗМІ, учасники Ay Yola відкрито підтримують криваву війну РФ проти України. Ба більше, брат вокаліста Ріната Рамазанова у 2024 році мобілізувався до російської армії та пішов воювати проти нашої держави. Музиканти Ay Yola періодично збирають кошти для окупантів та закликають росіян донатити.
Російська музика в українських чартах під час війни
Як відомо, РФ веде проти України не лише збройну, а й інформаційно-культурну боротьбу. На тлі цього російський музичний контент, на жаль, не вперше опиняється у топі прослуховувань українців.
Нещодавно чарти Spotify та Apple Music заполонили одразу кілька треків Моргенштерна. А кліпи таких виконавців, як Artic&Asti, Анна Дзюба, Джиган, Niletto, Баста та інших, часто можна побачити у трендах на YouTube.
Замість того, щоб раз і назавжди обірвати зв’язки з творчістю росіян, низка українців дає змогу російським артистам заробляти гроші і фінансувати бюджет країни-агресорки.
Чому українцям не варто слухати російську музику
Кожне прослуховування російського треку – навіть на перший погляд “невинне” – це підтримка країни-агресорки.
Стримінгові платформи автоматично розподіляють артистам роялті за кількістю відтворень їхніх пісень. А потім із зароблених коштів російські виконавці платять податки в казну РФ – країни, яка щодня обстрілює українські міста, вбиває українців та запускає сотні ракет і дронів по мирних жителях.
Раніше керівниця відділу комунікацій та маркетингу розвідувальної агенції Molfar Дар’я Вербицька розповідала, що 10 найпопулярніших виконавців у музичних чартах зазвичай отримують близько $18 тис. за квартал за прослуховування своїх пісень. Якщо говорити про першу сотню, то від $3 до 7 тис.
Тож українцям варто робити висновки, перевіряти контент, який кожен з нас споживає, та перестати вже нарешті фінансувати ворога. До того ж українська музика сьогодні розвивається стрімко, звучить сучасно і професійно.