Середа, 16 Квітня, 2025
КриміналУкраїна

Фігурантам справи про “яйця по 17 гривень” обрали запобіжні заходи: яке рішення ухвалив суд

ВАКС (Вищий антикорупційний суд) обрав запобіжні заходи фігурантам справи про харчування для ЗСУ (“яйця по 17 гривень”). Імовірно, йдеться про ексдиректора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького та директорку фірми “ОК ЛЕНД ФУД” Ларису Швець. Першому фігуранту призначили нічний домашній арешт, а другій – 1,2 млн грн застави. Обидва зобов’язалися не залишати місце проживання без дозволу, не спілкуватися зі свідками та здати закордонні паспорти, передає OBOZ.UA.

Про рішення суду повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП). Імена фігурантів офіційно не розголошуються, проте, за даними журналіста Олега Новікова, йдеться саме про Хмельницького та Швець.

Так, за даними розслідувача, Богдана Хмельницького, колишнього директора департаменту закупівель Міністерства оборони, за рішенням ВАКС, відправлено під нічний домашній арешт з 00:00 до 06:00. Окрім цього, він має дотримуватися низки суворих обмежень:

  • з’являтися за кожною вимогою слідства;
  • не залишати межі міста проживання без дозволу;
  • утримуватися від контактів із підозрюваними та свідками;
  • повідомляти про будь-яку зміну місця проживання або роботи;
  • здати свій закордонний паспорт.

Це рішення було ухвалене слідчим суддею Володимиром Вороньком. Другу підозрювану – Ларису Швець зобов’язали внести 1,2 мільйона гривень застави. Також вона отримала обмеження, подібні до встановлених для Хмельницького:

  • зобов’язання з’являтись на всі виклики правоохоронців;
  • не залишати Київ чи область без дозволу;
  • не спілкуватись з іншими фігурантами або свідками справи;
  • повідомляти про зміну місця проживання та роботи;
  • здати паспорт для виїзду за кордон.

Після скандалу з яйцями по 17 грн, закупленими в рамках надмірно складної і непрозорої схеми, детективи НАБУ і прокурори САП почали активне розслідування. Суть схеми полягала в маніпуляціях з цінами в продуктових наборах: на популярні продукти ціни завищувалися, на сезонні – занижувалися, але фактично не постачалися. Це дозволило постачальникам виводити гроші з бюджету під виглядом законної діяльності.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, підприємицю Тетяну Глиняну, підозрювану в розкраданні понад 733 мільйонів гривень на постачанні харчів для ЗСУ, оголошено в міжнародний розшук. Вона виїхала за кордон у 2023 році, нині триває процедура її розшуку та притягнення до відповідальності.