Психологи з Університету Південної Флориди провели невеликий експеримент з двома групами студенток, який розподілили за діагностованою депресією. Опитування показало, що дівчата з депресією надавали перевагу сумній музиці, але при цьому вона сприяла поліпшенню їх самопочуття
Американські психологи сфокусували увагу на тому, як сумна музика впливає на людей зі значним депресивним розладом (ЗДР). Для експерименту автори відібрали 76 осіб: усі – студентки університету. Їх розділили на дві групи: у половини (38 осіб) був діагностований ЗДР, пише Платформа.
Експеримент проходив у два етапи. Спершу доброволицям вмикали веселу, нейтральну та сумну музику. Потім просили обрати, яка з пісень їм сподобалася найбільше і яку з них вони будуть слухати надалі. На другому етапі дівчатам пропонували вибрати між двома музичними кліпами, які кардинально відрізнялися на емоційному рівні. При цьому учасниць просили пояснити свій вибір і розповісти, як обрана музика впливає на їх стан.
Дівчата з діагностованою депресією обирали сумну музику. Однак при цьому самі учасниці заявили, що така музика робить їх щасливішими. Автори припустили, що повільні і менш енергетично насичені мелодії заспокоюють.