Площа виставки – понад 4000 м.Експонати мають дуже різну історію. «Відео на старому проекторі ми позичили вмузею в Амстердамі», – говорить ОлесяОстровська-Люта,генеральнадиректорка Мистецького арсеналу. А ось портрети української художниці ЛесіХоменко, зроблені на Майдані 2014 року, цілком автентичні – вона малюваларучкою, використовуючи копіювальний папір, і оригінал віддавала моделі, акопію, яка таким чином виходила, залишала собі.
Нідерландська співкураторка виставки Натаніяван Дайк підкреслює, що «Революціонуймо» – це виставка не лише про українськийМайдан, вона про ці точки в історії, коли починаються зміни. «Звичайно, досвідмайдану був унікальним, – наголошує вона. – І він ще не закінчився – цей Майданще триває. І коли ми відсторонюється від нього і робимо, як я сказала, крокназад і дивимося на ці події очима аутсайдера, то розуміємо, що ці події єпевним чином універсальними, і реакції людей та питання, які вони собіставлять, є притаманними людям усього світу. І через унікальність кожногопевного досвіду революції ми приходимо до універсальності».
Виставка працюватиме до кінця січня. У день відкриття відвідувачів чекав бонус – перморфманс німецького концептуаліста Олафа Ніколая «Є в лісі птах…», що відбувся за підтримки Ґете-інституту. Вихідним матеріалом для перформансу послужили записи заворушень, до них додався живий кларнет.