Неділя, 18 Травня, 2025
Здоров'я

Супрун прокоментувала вплив соцмереж на життя людей

В. о. міністра охорони здоров’я вважає, що соцмережі мають як позитивний, так і негативний вплив на психічне здоров’я користувачів. 

Про це повідомляє вона на своїй сторінці у Facebook.

Супрун зазначає, що отримання лайків у соцмережах є одним з великих мотиваторів будь-якої діяльності людини. Лайки є основною причиною, чому люди розміщують публікації. Втім, не лише з цієї причини. Багато людей шукають відчуття підтримки, коли публікують щось у соціальних мережах.

Вчені стверджують, що такі “винагороди” як лайк або коментар стимулює вироблення дофаміну, зазначає чиновниця.

Однак Супрун посилається на думку експертів, які констатують, що соцмережі є шкідливими для здоров’я. Зокрема, вони роблять людей самотніми. Дослідження показують, що кількість віртуальних друзів не підтверджує нашу соціалізованість і готовність спілкуватися, іноді навпаки, це впливає на відчуття самотності у реальному житті.

Існує також безліч досліджень, які підтверджують негативний ефект від надмірного користування соцмережами. А саме з’являється додатковий стрес, підвищується відчуття тривоги, погіршується настрій і навіть виникає депресія. До негативних наслідків відносять і розвиток залежності, зниження самооцінки і порушення сну. 

Що стосується психічного здоров’я, можна з упевненістю стверджувати, що спілкування в реальному житті, підтримка і почуття близькості оффлайн мають більше переваг, пише Супрун.

Залишити відповідь