В Україні з’являться нові посади для лікарів фізичної та реабілітаційної медицини. Медики не “лікуватимуть” пацієнтів ваннами з глиною, парафіном або струмом
Міністерство охорони здоров’я України запроваджує нові посади лікарів. Незабаром в Україні з’являться “лікар фізичної та медичної реабілітації”, “фізичний терапевт”, “ерготерапевт”, “асистент фізичного терапевта” і “асистент ерготерапевта”, передає прес-служба МОЗ.
“В Україні з’являться лікарі фізичної і медичної реабілітації, фізичні та ерготерапевти. Вони не “лікуватимуть” ваннами з глиною, парафіном чи струмом, а командно відновлюватимуть функціональні можливості людини”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві зазначають, що робота нових фахівців буде спрямована насамперед не на саме захворювання або травму пацієнта, а на роботу з усунення обмеження діяльності внаслідок цього захворювання або травми.
Таким чином, методи реабілітації, які, як вважають у МОЗ, не мають доведеної ефективності – електроди і струм по тілу пацієнта, парафінотерапія, компреси або ванни з глиною, – залишаться в минулому.
Детальніше про обов’язки кожного фахівця на своїй посаді розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Зокрема, доктор фізичної та реабілітаційної медицини очолюватиме реабілітаційний процес, організовуватиме і координуватиме виконання повного реабілітаційного циклу.
Фізичний терапевт визначатиме, як покращити якість життя та руховий потенціал людини. Також він здійснюватиме заходи, спрямовані на покращення діяльності опорно-рухового апарату і організму в цілому, рівноваги, координації, збільшення сили, витривалості м’язів і вдосконалення спритності рухів.
Водночас ерготерапевт допоможе відновити втрачені або обмежені функції руху і координації. За словами Супрун, ерготерапевти допомагають пацієнтам знову навчитися доглядати за собою – самостійно одягатися, роздягатися, митися, готувати і їсти. Крім цього – заново вчитися працювати, розважатися, освоювати нові хобі та спілкуватися.
Як додала в. о. голови МОЗ, в мультидисциплінарній команді з реабілітації також має бути психолог, соціальний працівник, медсестра/медбрат, мовний терапевт та інші спеціалісти за необхідності.