Стереотипні уявлення громадян про жінок легкої поведінки та зацікавленість певних осіб тримати секс-бізнес «в тіні» через його прибутковість не дадуть легалізувати проституцію.
Про це повідомляє програма «Гроші».
За офіційною статистикою 2018 року дівчат легкої поведінки в Україні нараховується близько 80 тисяч, за неофіційною – значно більше. Майже кожна працівниця страждає від агресії клієнтів. В Україні офіційно проституція незаконна, і цим часто користуються правоохоронці.
«Поліція використовує уразливе становище цих жінок, щоб певним чином ними маніпулювати. Це може бути вимагання грошей за «захист», це може бути вимога надання безкоштовних секс-послуг», – розповіла соціальний експерт Оксана.
Тим часом Європа отримує мільйони доларів податків від секс-бізнесу. Там працівниці захищені законом. Вони зобов’язані проходити медогляд кожні півроку, і клієнт може бути впевнений, що не отримує у подарунок букет хвороб. Натомість держава гарантує їй захист від будь-якої форми насилля та примусової праці. Переваги легалізації, на думку експертів, безсумнівні, але, Україна не готова до легалізації.
«Для суспільства є таке стереотипне уявлення, що людина, яка займається секс-роботою, вона якась погана», – розповіла соціальний експерт.
Проти цього влаштовуються мітинги та пишуться петиції.
«Найголовніша причина – виводити з тіні такий прибутковий бізнес невигідно. Він приносить мільйони своїм власникам. І всі ці шалені гроші заробляються ціною знущань над жінками», – йдеться у сюжеті.