Понеділок, 19 Травня, 2025
Наука

В іракському Курдистані виявили 3400-літній палац часів держави Міттані

На території пересохлого водосховища виявили 3400-літній палац, коли рівень води впав через посуху.

Про це повідомляє The History Blog.

Дотепер археологи не мали можливості дослідити цю місцевість – через паводок у 1980-х роках була побудована гребля Мосул, що зробило майже неможливим проведення археологічних досліджень. У зв’язку з посухою у команди з німецького університету Тюбінгена і Організації археології Курдистану (KAO) у співпраці з Управлінням старожитностей Духок вперше з’явиалася можливість розкопати регіон Кемун та легендарне місто-імперію Міттані.

“Ми також знайшли залишки настінних розписів яскравих відтінків червоного і синього. У другому тисячолітті до н. е. фрески були, ймовірно, характерною рисою палаців на Стародавньому Близькому Сході, але ми рідко знаходимо їх такими, що збереглися. Так що відкриття настінних розписів тут – це археологічна сенсація”, – наголосила Івана Пуліж з Тюбінгенського інституту стародавніх близькосхідних досліджень (IANES).

Палац з видом на долину Тигра був побудований на терасі над річкою. Масивна цегляна тераса з глини була побудована на західній стороні палацу як свого роду гігантська підпірна стіна, щоб  надійно тримати величну будівлю на похилому березі річки.

За словами Пуліж, руїни палацу збереглися до висоти близько 7 метрів. Дві фази використання вказують на те, що будівля використовувалася дуже довгий час.

Усередині палацу команда виявила кілька кімнат і частково розкопала 8 із них. Також фахівці виявили великі обпалені цеглини, які використовувалися як плити перекриття. Десять клинописних табличок держави Міттані в даний час переводяться і вивчаються філологом Бетіною Файст в Гейдельберзі. Знахідки вказують на те, що місто проіснувало не менше 400 років.

Залишити відповідь