Кабінет міністрів прийняв рішення про визнання окремих довідок, виданих медичними та судово-медичними установами, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.
Згідно з цими рішеннями, спеціальна комісія буде визнавати або відмовляти у підтвердженні таких документів органом РАЦС .
В уряді наголосили, що постанова розроблена у зв’язку з прийняттям Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.
Цим законом передбачено, що діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного п рава, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
Міністр юстиції України Денис Малюська пояснив, що уряд в розвиток так званих “Намібійських винятків”, сформульованих Міжнародним судом ООН та розвинутих у практиці Європейського суду з прав людини, запровадив механізм підтвердження автентичності медичних довідок, виданих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відповідними закладами охорони здоров’я та судово-медичними установами.
“Ключовий принцип “Намібійських винятків” полягає у тому, що для захисту невід’ємних прав людини врахування окремих документів, виданих окупаційною владою, є допустимим. При цьому той факт, що відповідні документи беруться до уваги, абсолютно не означає визнання окупаційної влади. Для нас важливо наповнювати реальним змістом положення Конституції України, за якими людина визнається найвищою соціальною цінністю, а держава відповідає перед людиною за свою діяльність”, – пояснив керівник відомства.