Субота, 27 Травня, 2023
Інформаційний фронтНа росіїУкраїна

Як українська контррозвідка розвела фсб, і до чого тут розслідувач Грозєв

У дусі старих радянських бойовиків фсб в понеділок повідала «карколомну» історію про те, як вони «переграли» українські спецслужби та зірвали спробу викрадення російських бойових літаків. «Викрито і припинено операцію Головного управління розвідки Міноборони України, що курується спецслужбами НАТО», – набивали собі ціну феесбешники.

За їхньою версією, українські розвідники, «діючи від імені політичного керівництва», намагались завербувати за гроші та гарантії набуття громадянства однієї з країн ЄС російських військових льотчиків, передає “Західний інформаційний фронт”.

«Українська розвідка намагалася спокусити наших льотчиків грошима та громадянством однієї з країн Євросоюзу. Торг розпочався з мільйона доларів, завершився на двох. Льотчикам обіцяли, що їхні дружини та діти теж будуть переправлені за кордон. Вони повинні будуть під час бойового вильоту направити і посадити свій літак на український військовий аеродром. А ЗСУ підіграють їм, імітуючи перехоплення літака, що викрадається. В якості об’єктів для викрадення розглядалися Су-24, Су-34 і навіть стратегічний ракетоносець Ту-22М3», – описує передісторію російське видання «МК».

Але російські пілоти на провокацію не піддались, а повідомили «кого треба». Тож фсб поспішило відрапортувати, що вони не тільки зірвали операцію «української розвідки», а й «отримали відомості, які допомогли завдати вогневого ураження низці українських військових об’єктів».

В якості доказів рашапропагандони змонтували цілі фільми (які прокрутили на каналах «звєзда» і «росіся 24». Останній продемонстрував фрагменти листування, яке нібито належало… відомому журналістові-розслідувачу проєкту «Bellingcat» Христо Грозєву.

За версією ФСБ, пан Грозєв знайшов двох дівчат, які зустріли у Липецьку кур’єра з Москви. ФСБ стверджує, що той віз аванс для льотчика ($4 тис.), який нібито погодився викрасти літак для України. Штурмана літака нібито мали отруїти клофеліном (щоб він не завадив викраденню), цілу коробку якого також передали зі столиці.

У сюжеті показані кадри оперативної відеозйомки з розповіддю координатора кур’єрів на ім’я Дінар, якого оперативники ФСБ затримали у його квартирі у Казані.

«Насправді у мене велика злість до Христо Грозєва. Можу пояснити, чому. Я йому все-таки довіряв як людині, що він ніколи не підставить мене… Саме тому я з легкістю погодився на все це, тому що був цілком упевнений у тому, що нікому нічого не загрожує. Я не думав, що там настільки чорна справа», – сказав юнак.

Як припускають російські ТГ-канали, тепер Грозєв із великою вірогідністю потрапить під статтю за тероризм, «а там і доля Скрипалів очікується». Мабуть, мається на увазі, що його можуть так само отруїти російські спецслужби у якості помсти.

Звісно, що сам Христо Грозєв у розмові з «Радіо Свобода» заперечив свою участь у будь-яких операціях спецслужб. За його словами, команда «Bellingcat» знімала документальний фільм-розслідування про те, як ФСБ та українські спецслужби ведуть гру, намагаючись обдурити один одного. Незабаром, як повідомив Грозєв, це розслідування має бути опубліковане.

Згодом у себе в Twitter Грозєв розповів подробиці «операції», яку назвав «однією з найшаленіших контр-контррозвідувальних операцій усіх часів».

  • Традиційно поєднуючи сфальсифіковані «докази» з вільно інтерпретованими фактами, ФСБ також звинуватила особисто мене у причетності до змови із захоплення літаків (на фото: повністю сфальшоване повідомлення, звісно ж, у мене ніколи не було британського номера)», — написав він.

Грозєв нагадав, що в квітні 2022 року в Україні ухвалили закон про винагороду за добровільну передачу ЗСУ бойової техніки держави-агресора. Він повідомив, що українські оперативники вирішили звернутися до російських льотчиків із пропозицією, виходячи з цього закону. Тоді ж про цю ініціативу дізналася команда Bellingcat і почала знімати про це документальний фільм.

За словами розслідувача, насправді операція була серйозною помилкою для фсб. В якийсь момент тон переговорів між українськими вербувальниками і росіянськими льотчиками змінився. Також один з них раптом заявив, що замість дружини хоче вивезти з країни свою коханку.

Грозєв каже, що за 5 хвилин з’ясував, що «коханка» працює на фсб. Про те, що до діалогу підключились російські контррозвідники, зрозуміли і українці. Почалася подвійна гра.

Наші згодовували росіянам купу «дези»: про системи ППО, аеродроми та ін. Натомість росіяни неакуратно порозкривали особи десятків російських офіцерів контррозвідки, їхні методи роботи та агентів під прикриттям.

Щойно у фсб це зрозуміли, одразу ж поспішили повідомити про цю «круту спецоперацію», повернувши усе на свою користь – типу, хто перший розповів, той і переможець. Але «не все так однозначно»…

Схоже, що розслідуванням про цю «спецоперацію» журналіст уже встиг добряче насолити у московії. Адже на увесь світ може відкритись, як працюють феесбешні «спєци», і як їх водять за носа. І тепер Грозєву справді варто остерігатись дій російських спецслужб.

Раніше директор СЗР Сергій Наришкін заявляв, що «Bellingcat» потрібна для тиску як на якусь країну, так і на фізичних та юридичних осіб. І що СЗР має інформацію про те, хто керує цим проектом нібито журналістських розслідувань, в якому є й колишні співробітники спецслужб, зазначав Наришкін. Минулої осені росіянці внесли «Bellingcat» у реєстр іноземних агентів, журналісти-розслідувачі оскаржили це через суд, але в лютому цього року суд підтвердив законність такого маркування.

Російські медіа кілька годин смакували феесбешне повідомлення, описуючи  деталі цієї операції. Щоправда, потім їх як обрубало. І лише одне ЗМІ – «Медуза» – розмістило у своєму матеріалі застереження: «Під час війни неможливо оперативно перевірити інформацію, яку розповсюджують офіційні представники сторін конфлікту, особливо якщо йдеться про спецслужби. Будь ласка, ставтеся до неї обережно».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.