Середа, 21 Лютого, 2024
Інтерв'юПодіїСвіт

У Шегинях на пункті пропуску у черзі більш як тисячу вантажівок

Черга машин на заблокованих страйком польських перевізників автомобільних пунктах пропуску “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ” почала зменшуватися, проте ускладнилася ситуація на пункті пропуску “Шегині – Медика”, де минулого тижня розпочали страйк польські аграрії.

Про це повідомив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін на брифінгу в Медіацентрі Україна, передає ЗІФ.

“На сьогодні, 600-700 машин стоїть на кожному кордоні – на Дорогуську, на Гребенному і на Корчовій. Кількість машин зменшилася – частину машин пропускають, частина машин поїхала об’їжджати. Ми знаємо перевізників, які залишили машини на паркінгу і поки поїхали, тому що товар не скоропсувний. Вони погодили із вантажоодержувачами, що поки така ситуація відбувається – то машини будуть стояти в Польщі”, – сказав Балін.

Водночас, на пропускному пункті “Шегині – Медика” з боку Медики, який до минулого тижня пропускав близько 350 машин на добу, накопичилося уже понад 1 тис. автомобілів, і черга продовжує збільшуватися.

За словами Баліна, перенаправити машини на інші пункти пропуску складно, адже доведеться об’їжджати через додаткові країни й виконувати там додатково митні процедури.

“Тому ті, що вже стоять у чергах – я не думаю, що вони будуть кудись переїжджати. Будуть чекати. А ті, що зараз планують поїздку з країн Європейського Союзу до України, то вони намагаються їхати через “Ужгород – Вишнє-Німецьке” зі Словаччини, “Чоп – Захонь” із Угорщини. Або навіть ми знаємо таких імпортерів, які сьогодні залучають машини, що для них швидкопсувні товари везуть через Угринів”, – зазначив він.Як повідомляв Укрінформ, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах пропуску між Польщею і Україною: “Дорогуськ – Ягодин”, “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”. На кордоні утворилися черги з українських вантажівок по кількадесят кілометрів, час очікування сягає до 10-ти днів.Перемовини на державному рівні наразі результату не дали.

23 листопада польські аграрії долучилися до протесту місцевих перевізників і, висуваючи свої вимоги, розпочали блокаду руху вантажного транспорту на пункті пропуску “Медика – Шегині”  поблизу Перемишля.

Залишити відповідь