Субота, 21 Вересня, 2024
ЕкономікаУкраїна

Українці більше не зможуть отримати безплатні лампи: в “Укрпошті” пояснили чому

В Україні завершилася кампанія з обміну звичайних ламп розжарювання на енергоефективні LED-лампи. Протягом усього часу українці таким чином обміняли 40 млн ламп, що дозволить заощадити до 1 ГВт електроенергії.

Як пише OBOZ.UA, про це повідомили у Міністерстві економіки України і зазначили, що загалом участь у програмі “Несемо світло разом” взяли понад 8 млн громадян. Майже третину усіх ламп було обміняно у чотирьох регіонах:

  • Київщина – 4,2 млн ламп;
  • Львівщина – 3,2 млн ламп;
  • Дніпропетровщина – 3,1 млн ламп;
  • Харківщина – 2,3 млн ламп.

“За час дії програми в Україні стало на 40 млн менше ламп розжарювання, що за нашими підрахунками дозволить заощадити до 1 ГВт електроенергії”, – зазначила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Така новина може засмутити тих, хто відкладав обмін своїх ламп. Втім, хорошою новиною є те, що відтепер у відділеннях “Укрпошти” поменшає черг, зазначив директор поштового оператора Ігор Смілянський:

“Найбільш активними та відповідальними були, звісно ж, наші бабусі та дідусі, які допомогли і країні знизити енергоспоживання, і собі – витрати на оплату комунальних платежів. Тож – win-win”, – зазначив він.

Проєкт “Несемо світло разом” був ініційованої наприкінці 2022 року президентом України Володимиром Зеленським та підтриманий президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Програма стала складовою глобальної підтримки ЄС енергетичної галузі України в час війни і була реалізована Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та “Укрпоштою” за підтримки Європейського Союзу.

Протягом 1,5 року українці могли прийти у відділення “Укрпошти” та обміняти до 5 працюючих лампочок розжарювання на енергоощадні (доступні були два види, залежно від цоколя – Е14 та Е27). Для цього їм потрібно було мати при собі паспорт та податковий номер. 

Також OBOZ.UA повідомляв, що українці, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), мають право на безоплатну медичну допомогу. Переселенці можуть її отримати незалежно від місця проживання та реєстрації завдяки Програмі медичних гарантій.