Понеділок, 7 Жовтня, 2024
БлогІнтерв'юУкраїна

Зеленський відкрив у Києві Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Києві, у сквері Миру, 11 вересня відбулася урочиста церемонія відкриття Меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Меморіал відкрили президент Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською, передає OBOZ.UA

Про це Зеленський повідомив у своїх соцмережах. На події також були присутні прем’єр-міністри Хорватії та Латвії, а також президент Литви.

У ході церемонії президент пригадав три трагічні періоди в історії кримськотатарського народу: анексію Криму Російською імперією у 1783 році, депортацію 1944 року та окупацію 2014-го. Ці події мали руйнівні наслідки для Криму, особливо для його корінного населення. І відкриття цього меморіалу символізує неминучу поразку тиранів і диктаторів.

“Крим – це не просто територія. Це частина нашої душі, це земля, де наші люди жили в мирі та гармонії зі своєю культурою, мовою, традиціями. Ми не просто боремося за повернення Криму – ми боремося за відновлення справедливості, за можливість для кожного кримчанина повернутися додому, у свій Крим, вільний від Росії та страху” – повідомив президент.

Президент України також зазначив, що меморіал відкрито на місці, де раніше знаходився сквер чекістів — представників тоталітарної радянської системи, причетних до злочинів.

Зеленський підкреслив, що Крим неодмінно буде звільнений, і в майбутньому подібний меморіал з’явиться і на півострові.

“Сьогодні, у межах четвертого саміту міжнародної Кримської платформи, відкриваємо український національний меморіал, присвячений ушануванню трагедії кримськотатарського народу. І колись неодмінно такий самий меморіал з’явиться в нашому, вільному Криму.

Ми впевнені, що Крим буде вільним. Це наше спільне завдання, і весь світ сьогодні разом з Україною в цій боротьбі”, – зазначив президент.

Раніше повідомлялося, що 11 вересня Київ зустрічає черговий саміт “Кримської платформи”. Ключовими темами порядку денного на ньому визначено питання територіальної цілісності України, реінтеграцію окупованих Росією територій, повернення цивільних бранців, успіхи України у Чорному морі та розвінчування міфів навколо Криму.