Середа, 23 Квітня, 2025
КриміналРозслідування

НАБУ ймовірно викрило масштабну корупційну схему в Департаменті контррозвідки СБУ

Національне антикорупційне бюро розкрило масштабну схему розкрадання коштів. “Це одна з найбільш зухвалих корупційних оборудок, яку я бачив за свою кар’єру. Тут і “відкати”, і підробка документів, і політичне прикриття на найвищому рівні”, – так військовий експерт Андрій Васильчук коментує виявлену НАБУ схему розкрадання бюджетних коштів посадовцями та високопоставленими співробітниками СБУ.

Як повідомляється, сенс розслідуваних оборудок полягав у перепродажі запчастин для бронетехніки за підробленими документами та в рази завищеними цінами. Безпосередніми учасниками схеми були співробітники Департаменту контррозвідки СБУ, керівник ДКР – генерал Олександр Поклад та високопосадовці, які забезпечували «політичне прикриття».

Як показало слідство, зловмисники «креативно» скористалися стратегічною проблемою України. А саме – дефіцитом запчастин для вітчизняної бронетехніки. Для цього, вони налагодили постачання запчастин та комплектуючих з кількох українських підприємств з виробництва і ремонту військової техніки. В тому числі, Харківського бронетанкового заводу. Після косметичного ремонту (перефарбування) та заміни серійних номерів ці деталі поставлялись на ті ж бронетанкові заводи, як «завезені контрабандним шляхом» з країн з країн колишнього соцтабору.

Підприємливі «контррозвідники» створили цілу індустрію, яка отримувала багатомільйонне державне фінансування. Для цього створювались легенди про мережу «інформаторів» та «куплених чиновників», зокрема в росії та Казахстані. Для «налагодження контактів» та «підкуп» виділялись величезні бюджети. Оплачувалась неіснуюча «доставка» дефіцитних деталей через декілька кордонів. Учасники схеми, окрім фінансового зиску, отримували відзнаки за «самовіддану службу», звання та посади.

Наразі НАБУ закінчило розслідування та готується до передачі матеріалів до суду.

Відомо, що ДКР і генерал Поклад намагаються зіграти на випередження. Наразі вони піднімають з архівів низку справ щодо державної зради, розслідування яких так і не було завершено. Фабрикуються документи, які мають вказати на причетність до цих справ посадовців НАБУ. Треба окремо відзначити, що НАБУ чи не останній антикорупційний орган, який користується всебічною підтримкою уряду США. Але напередодні зміни влади в Америці та загальної невизначеності щодо політики майбутньої адміністрації, відкривається певне «вікно можливостей» для тих, хто бажає зміни антикорупційного курсу України.