Есе, створені за допомогою штучного інтелекту, не відповідають зусиллям реальних студентів. Попри те, що тексти ChatGPT виявилися вражаюче звʼязними та граматично правильними, їм бракувало вирішального складника – особистого підходу, передає OBOZ.UA.
Таких висновків дійшли дослідники Університету Східної Англії, передає Рhys.org. Оскільки межа між людськими та машинними текстами продовжує розмиватися, аналіз підкреслює важливість розвитку критичної грамотності та етичної свідомості в цифрову епоху.
Науковці сподіваються, що такі висновки допоможуть викладачам виявляти обман у школах, коледжах та університетах по всьому світу, розпізнаючи тексти, згенеровані штучним інтелектом.
Дослідницька група проаналізувала 145 есе, написаних реальними студентами університету, і таку ж кількість згенерованих за допомогою ChatGPT.
“Нас особливо цікавило те, що ми назвали “маркерами залученості”, як-от запитання та особисті коментарі. Ми виявили, що есе, написані реальними студентами, постійно містять багатий спектр стратегій залучення, що робить їх більш інтерактивними та переконливими. Вони були сповнені риторичних питань, особистих зауважень та прямих звернень до читача – усі ці прийоми посилюють ясність, зв’язок та створюють вагомий аргумент”, – каже один із дослідників.
Водночас, за його словами, тексти, згенеровані ChatGPT, хоча й були лінгвістично вільними, імітували академічні норми письма, але вони не могли додати тексту особистого відтінку чи продемонструвати чітку позицію.
Науковці зауважують, що коли учні приходять до школи, коледжу чи університету, їх вчать не просто писати, а думати. А це не може відтворити жоден алгоритм.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що у США з’явилися школи, де викладає штучний інтелект.