Головне управління розвідки України на сьогодні стало одним з центрів інновації та модернізації у світі. Про це розповів в інтерв’ю телеканалу “Київ” ексзаступник керівника ГУР, генерал-майор Ілля Павленко, повідомляє Фокус.
За словами Павленка, українська розвідка має унікальні можливості, яких немає в жодній іншій розвідувальній службі світу: бойові безпілотники, ракети, системи протиповітряної оборони, власну авіацію, морські дрони та супутники, які дозволяють відстежувати ворога навіть у найскладніших умовах.
Генерал відзначив, що найкраща допомога для збереження такої ефективності роботи – не заважати. Українській розвідці пощастило з керівництвом: начальник ГУР Кирило Буданов – молодий бойовий офіцер із бойовим досвідом і чіткою візією майбутнього. Буданов створив ефективну команду, яка поділяє його цінності та працює цілодобово. “Це не просто підлеглі – це партнери. З ними можна порадитися, обговорити ризики, ухвалити спільне й виважене рішення”.
Павленко переконаний, що будь-яке перемир’я на полі бою не стосується роботи розвідки. Навпаки, в такий період відповідальність розвідслужб лише зростає. “Відповідальність лягає на національну безпеку, розвідку. Вони повинні виявити будь-які загрози і попередити. Якщо пам’ятаєте, ще в 2021 році у листопаді Кирило Буданов казав, що буде вторгнення. Була карта. Вона відповідала силам і засобам, які були задіяні у вторгненні. На жаль, ні в Україні, ні європейці, ні американці серйозно не сприйняли це”, – наголосив ексзаступник голови ГУР.
Водночас, за словами генерала, українська розвідка відкрита для громадського контролю навіть під час війни, але в певних межах. “В 2020 році прийняли дуже демократичний закон про розвідку. І там цілий розділ присвячений цивільному контролю. Суспільство повинно знати, що робить розвідка. Звісно, що аналітику не можна дати в публічний простір. Це загроза джерелам”.
Для забезпечення прозорості було створено інформаційний портал War & Sanctions. За словами Павленка, “міжнародні санкції не з’являються самі по собі”. Одне з ключових завдань воєнної розвідки – збирати інформацію про підсанкційні компоненти, які використовує агресор для виробництва зброї, щоб міжнародні партнери могли перекрити канали постачання.
Підсумовуючи, генерал-майор Ілля Павленко зазначив, що в ГУР створено атмосферу, в якій люди прагнуть розвиватися, впроваджувати інновації та бути лідерами. І якщо Україна хоче себе захистити – інших варіантів просто немає.