Середа, 16 Квітня, 2025
АналітикаУкраїна

Українські АЗС переписали ціни на бензин: скільки тепер коштує літр

Українські АЗС зменшили ціни на бензин А-95. Так, 9 квітня вони продають його за середньою ціною 55,72 грн/л, що на 8 коп. нижче, ніж днем раніше. З початку тижня ж бензин на заправках здешевшав на 10 коп, передає OBOZ.UA.

Загалом, за даними Консалтингової групи “А-95”, великі мережі АЗС розливають бензин за 49,95-58,99 грн/л. Найдорожче – WOG, ОККО, де бензин коштує 58,99 грн/л. Також високі ціни на бензин виставили на заправках:

  • “Рур груп” – 57,99 грн/л;
  • Shell – 57,95 грн./л;
  • SOCAR – 57,66 грн./л.

Найнижчі ціни встановили на заправках Авантаж 7 – 49,95 грн/л. Також RLS – тут бензин коштує 50,4 грн/л.

АЗС знижуватимуть ціни

Водночас, в експертному середовищі зазначають, що після обвалу цін на нафту на українському оптовому ринку палива також почали знижуватись ціни – ще наприкінці минулого тижня. Відповідно, йдеться в матеріалі delo.ua :

  • На АЗС падіння цін варто очікувати не раніше ніж за два тижні.
  • Потенціал до зниження через обвал нафтових ринків “становитиме 5-6 грн/л”.

Втім, наголошується, процес зниження цін може розпочатися вже цього тижня. А залежатиме це від того, “наскільки здадуть нерви в учасників ринку” у боротьбі за клієнтів. Скласти ж здешевлення може 0,5-1 грн/л.

У той же час, наголошується, здешевлення бензину на АЗС може виявитися меншим за прогнозований. Справа в тому, що на це може вплинути подорожчання євро. Адже:

  • Акцизи на пальне в Україні розраховують саме у євро.
  • В результаті американського мита “євро зростає в ціні як до гривні, так і до долара”.

Як повідомляв OBOZ.UA, на світових ринках ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні 4 роки. Причина такого зниження – загострення торгової війни між США та Китаєм.