Він заявив, що вважає недоцільним, коли вибори президента розглядаються як перший крок до “чергового обрання нового парламенту”.
Про це повідомив Генпрокурор Юрій Луценко заявив журналістам.
“Щодо розпуску парламенту… в юридичному співтоваристві є дві точки зору на цю проблему — закон прописаний достатньо нечітко. Він говорить про дату, яка пов’язана з набуттям статусу новообраного парламенту. Дехто рахує це від дня офіційного оголошення результатів виборів, дехто від дня присяги новообраних депутатів. Тому є розбіжності в даті від якої відраховується піврічний імунітет від розпуску парламенту. Про це мають дебатувати або в команді адміністрації новообраного президента, або у Верховній раді, або в судах. Я особисто рекомендував би шанувати демократію і конституцію. Вона передбачає розподіл гілок влади і певну спадковість. Революційні потрясіння потрібні тоді, коли в країні є диктатура”, – сказав Луценко.
Луценко також підкреслив, що обрання президента України відтепер не означає гарантованого 5-річного курсу, одноосібно визначеного цією людиною.
“На відміну від обрання, наприклад, Кучми чи Януковича. Тепер саме баланс влади президента і парламенту визначає розвиток країни. Таким шляхом йдуть усі демократичні країни світу. І нам не варто винаходити велосипед, якщо навіть комусь на ньому зручно їздити на роботу,” – додав Луценко.