
Концерт ансамблю «Київські солісти»
Вечір музики Раффаелле Беллафронте (Італія). Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент і соліст – Віто Патерностер (віолончель) Італія
Солісти:
Альдо Феррантіні (флейта)
Давіде Ді Йенно (гітара)
Джамп’єтро Джументо (кларнет) Італія
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 70 – 350 грн.

Авторська екскурсія «Жіночі прикраси: стійкість традицій та мінливість моди»
Побачити жіночі прикраси, які створювалися протягом тисячоліть, – звучить заманливо, чи не так?
Влаштуйте собі свято естетичної насолоди та завітайте на авторську екскурсію «Жіночі прикраси: стійкість традицій та мінливість моди» у Музеї історичних коштовностей України. Ви дізнаєтеся про прикраси, зроблені тоді, коли люди лише почали обробляти метал, про моду на скроневі підвіски, величезні сережки; помилуєтеся колтами, діадемами, перснями, які носили красуні різних часів і різних народів.
Авторка і ведуча екскурсії – Ірина Удовиченко, старша наукова співробітниця музею.
Час: 14.00.
Місце: Музей історичних коштовностей України (вул. Лаврська, 9).
Вартість: 75 грн, реєстрація.

Дитячий день «Магія символів: як писали до появи алфавітів»
Поява писемності – одна із поворотних подій в історії цивілізації, що назавжди змінила світ. Можливість зберігати та накопичувати знання, спілкуватись та передавати інформацію на небачені відстані є однією з основ нашого сучасного життя. Але як вирішувались ці завдання до винайдення письма?
Учасники події помандрують у дописемні часи й дізнаються, як давні люди передавали інформацію без абеток і літер, відтворять шлях, який пройшла писемність від давнини до сьогодення. Також дізнаються, як люди у давнину зображали світ довкола себе, як виражали власні думки за допомогою піктограм та символів, поекспериментують із дивними й незвичними матеріалами, якими послуговувалися задовго до появи паперу та ручки.
Під час програми діти попрактикуються у створенні різних видів прадавнього письма: печерний живопис, глиняні таблички, піктограми та інші.
Вікова категорія: 7–14 років.
Тривалість заходу: 2 години.
Час: 12.00, 15.00.
Місце: Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).
Вартість: 100 грн.

Лекція «Об’єкт і інсталяція»
У середині 1970-их років Федір Тетянич із підручних матеріалів створював химерні об’єкти, які називав «Біотехносфери», – пристрій для пересування людини на землі та у космосі. В радянський час його вважали диваком. Але попри це Тетяничу вдалось встановити декілька Біотехносфер у публічних місяцях. Одну, приміром, на автобусній зупинці, що збивало з пантелику водіїв, які їздили повз чудернацьку інсталяцію.
Сьогодні його роботи розглядають як приклад перших інсталяцій у сучасному українському мистецтві. Чим вони відрізнялися від звичайної радянської скульптури та в чому їхня особливість, чому інсталяція поступово стала головною мистецькою формою, говоритимуть на недільній лекції «Об’єкт і інсталяція».
Лекцію читає старша наукова співробітниця відділу мистецтва ХХ-ХХІ століття НАМУ Таня Жмурко.
Час: 11.00.
Місце: Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6).
Вартість: 70 грн, реєстрація.