Однак, більшість таких подій не привертають до себе уваги й не стають темою репортажів у пресі
Катастрофи, пов’язані зі зміною клімату, стаються щотижня. Але міжнародна спільнота не звертає на них уваги. В цей час, потрібно якомога швидше почати роботу над тим, щоб підготувати країни, що розвиваються, до глибоких наслідків глобального потепління.
Як повідомляє The Guardian, про все це застерігають в ООН. Катастрофи, такі як циклони Ідаї й Кеннет у Мозамбіку, а також посухи, від яких страждає Індія, потрапили в заголовки світових ЗМІ. Але дуже велика кількість «менш інтенсивних подій», які спричиняють смерті, вимушене переселення і страждання людей, відбуваються значно частіше, ніж передбачалося. Про це сказала спеціальний представник ООН з питань скорочення ризиків катастроф Мамі Мізуторі.
«Йдеться не про майбутнє, а про сьогодення», – наголосила вона. Це означає, що адаптацію до кліматичної кризи більше не можна розглядати як довгострокову проблему. Це те, що вимагає інвестицій просто зараз. «Людям потрібно більше говорити про адаптацію і гнучкість», – додала вона.
Оцінки кажуть, що пов’язані зі зміною клімату збитки коштують світу в 520 мільярдів доларів. В цей час, додаткова вартість побудови інфраструктури, стійкої до наслідків глобального потепління, сягає 2,7 трильйона доларів у наступні 20 років.
«Це не багато грошей в контексті витрат на інфраструктуру. Але інвестори не докладають достатньо зусиль. Стійкість повинна стати ресурсом, за який люди платять», – переконана Мізуторі.