П’ятниця, 14 Червня, 2024
ПодіїСуспільство

Російська анафема Мазепи неканонічна.

Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою.

Анафема була накладена на Івана Мазепу з політичних мотивів, завив в інтерв’ю Главкому представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча), предають Факти.

– Не дивлячись на накладення Російською церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій, і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин, – сказав він.

Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

– На еміграції в місті Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували…Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату! – наголосив ієрарх Вселенського патріархату.

Нагадаємо, раніше Синод Російської православної церкви відмовився молитися за Константинопольського патріарха Варфоломія. Українська православна церква засудила це рішення.

Залишити відповідь