Четвер, 25 Липня, 2024
Розслідування

Справжнє ім’я підозрюваного в отруєнні Скрипаля Боширова — Анатолій Чепіга, він полковник ГРУ — розслідування

У новій частині розслідування видання The Insider і дослідницької групи Bellingcat йдеться, що Руслана Боширова, підозрюваного в отруєнні екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля, насправді звуть Анатолій Чепіга, він є полковником ГРУ і має звання «Героя Росії», пише hromadske.ua.

Як зазначають розслідувачі, вони шукали «Боширова», знаючи його приблизний вік, серед випускників військових училищ, де агентів ГРУ навчають іноземним мовам та готують до операцій за кордоном.

На одній з фотографій з Чечні вдалося знайти людину, віддалено схожу на «Боширова». На сайті Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища дослідники знайшли випускника, який підходить за віком та служив у Чечні під час війни.

Анатолій Чепіга під час другої чеченської війни Фото: The Insider і Bellingcat

Також ім’я Анатолія Чепіги знайшли у базі даних, де його домашньою адресою у 2003-2005 роках вказаний Хабаровськ. Адреса співпала з адресою військової частини, у якій дислокувалася 14-а бригада спецназу ГРУ.

Підтвердженням припущення розслідувачів стала виписка Чепіги із системи «Російський паспорт» від 2014 року, де на фото людина, названа британським слідством Русланом Бошировим.

Виписка Анатолія Чепіги із системи «Російський паспорт», а також фото Анатолія Чепіги та «Руслана Боширова», підозрюваного в отруєнні Сергія Скрипаля Фото: The Insider і Bellingcat

Дослідники дізналися, що Анатолій Чепіга народився 5 травня 1979 року у невеликому селищі Ніколаєвка на кордоні Росії та Китаю. Після завершення навчання він пішов служити до 14-ї бригади спецназу ГРУ, з яким брав участь у другій чеченській війні. У грудні 2014 року президент РФ Володимир Путін присвоїв Чепізі звання «Героя Росії».

У заяві Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту у Амурській області йдеться, що Чепіга став «героєм» за виконання «миротворчої місії».

Розслідувачі припускають, що йдеться про участь у бойових діях на Донбасі, бо наприкінці 2014 року підрозділ Чепіги помітили біля кордону з Україною. А в цей час військова операція РФ у Сирії ще не почалася.

Біля пам’ятника маршалу Рокосовському на території Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища ім’я Чепіги вибито золотими літерами.

Пам’ятник маршалу Рокосовському на території Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища Фото: The Insider і Bellingcat

Раніше повідомлялося, що громадяни РФ, які мають номера паспортів, схожі з номерами Руслана Боширова та Олександра Петрова — підозрюваних в отруєнні екс-агента російської розвідки Сергій Скрипаля, вказали, що мешкають за адресою: Москва, Хорошевське шосе, 76Б, де розташована штаб-квартира ГРУ.

Нагадаємо, росіянин Едуард Широков (Шишмаков), якого влада Чорногорії звинуватила в підготовці держперевороту в країні у жовтні 2016 року, також має паспорт, схожий за номером на паспорти Петрова та Боширова.

Також стало відомо, що на документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.

Залишити відповідь