Неділя, 19 Травня, 2024
ВійнаЕкономіка

ДК «УКРОБОРОНПРОМ» НА ADEX-2018 ПРЕЗЕНТУВАВ СНАРЯД «КВІТНИК» БЕЗ РОСІЙСЬКИХ КОМПЛЕКТУЮЧИХ

В ході третьої міжнародної виставки оборонної промисловості ADEX-2018 ДК «Укроборонпром» презентував керований артилерійський снаряд з лазерним напівактивним самонаведенням калібру 152/155 мм «Квітник», створений ДП НВК «Прогрес» без російських комплектуючих. Про це повідомив кореспондент «Defense Express».

На сьогодні завершені роботи з диверсифікації елементної бази керованого артилерійського снаряду «Квітник» і всі російські комплектуючи замінені на вітчизняні та західні аналоги. В результаті отриманий боєприпас отримав кращі характеристики в порівнянні з попередньою версією.


Як відомо «Квітник» — це осколково-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Э421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152 та/або 155 мм (під стандарти НАТО). Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 року.


«Квітник» забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв’язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

180927 kvitnyk


Високоточний керований снаряд «Квітник» був створений з суттєво меншою вагою та характеристиками за пробиванням та ураженням противника, що дещо перевищують російські аналоги. Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об’єктів. Він може застосовуватися для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу Мста-С або 2СЗМ «Акація», що суттєво скорочує час виконання бойової задачі. Здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з імовірністю 0,9.


Порівняння вітчизняної розробки з іншими аналогами показує, що інженерам вдалося створити потужнішу бойову частину, крім того, снаряд вийшов довжиною менше — 1200 мм замість звичних 1300 мм, під стандарт НАТО.
Дальність стрільби «Квітником» становить 20 км. При цьому його вага не перевищує 48 кг.

180103 Karasuk 1

За результатами заміни російських комплектуючих в «Квітнику» (подібна схема також використовується і в новому керованому боєприпасі «Карасук») виявилось, що замість 11 поверхів плат у головці самонаведення для цих керованих снарядів цілком достатньо 3 (дивимося на різницю на фото)

180103 Karasuk 3

Головка до керованого боєприпасу ARP 155, в основі якого – конструкція 152-мм снаряду «Квітник» (ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес», ЦКБ «Точність», м. Ніжин).

Виставка ADEX-2018 проходить в період 25-27 вересня 2018 року в Баку (Азербайджанська Республіка) на території виставкового комплексу «Баку Експо Центр». Традиційно проводиться за ініціативи Міністерства Оборонної промисловості (МОП) Азербайджанської Республіки та за підтримки Міністерства оборони країни. Організатором заходу виступає місцева компанія «Caspian Event Organisers».

Залишити відповідь