Понеділок, 27 Травня, 2024
СуспільствоУкраїна

Україну виключили з переліку країн, у яких спостерігається зростання антисемітського насильства

Відповідну резолюцію розглядали у Світовому єврейському конгресі.

Українській делегації під час засідання виконкому Світового єврейського конгресу у понеділок, 19 листопада, вдалося скасувати включення України до списку країн, в яких спостерігається зростання антисемітського насильства.

Про це повідомив відомий радянський дисидент та голова Асоціації єврейських громадських організацій та громад України Йосиф Зісельс.

За його словами, у понеділок в Парижі виконком Світового єврейського конгресу під час щорічного засідання розглядав низку резолюцій, які надходять і всі разом збираються спеціальним комітетом по резолюціях. Цей комітет нині очолює глава канадської єврейської громади Моше Ронен.

“Ми вранці отримали проекти резолюцій і, коли почалося обговорення резолюції №2 про зростання антисемітського насильства в різних країнах, ми з [екс-главою адміністрації президента Борисом] Ложкіним виступили проти внесення України до списку країн, де спостерігається антисемітське насильство. Головуючий виключив Україну і всі проголосували за резолюцію без України”, – зазначив Зісельс.

Представник української єврейської громади уточнив, що невідомо, хто ініціював включення України до цього переліку.

Залишити відповідь