Вівторок, 23 Липня, 2024
АвторськеПолітикаУкраїна

Введення воєнного стану не може посягати на права і свободи людини, – Леонід Кравчук

Воєнний стан, який вводиться,жодним чином чи будь – якими способами не може посягати на права і свободи людини та  заперечувати діючі норми нашої  Конституції

Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук під час XII засідання «Президентського клубу» на тему: «Воєнний стан:повноваження та можливості президента».

Коментуючи недавню  «заяву трьох президентів» щодо введення воєнного стану в Україні, Кравчук підкреслив ,що  в ній вони рекомендували  прийняти таке рішення , яке би зняло всі сумніви і застереження.

«Тому ми написали, якщо Верховна Рада погодиться проголосувати за Указ Президента,то вона має прийняти два важливих рішення. По перше – затвердити проведення президентських виборів 31 березня наступного року, а по-друге – визначити межі прав і свобод, які  не можна піддавати сумніву навіть у ситуації воєнного стану, зокрема свободи слова», – зазначив перший президент.

«І таку заяву ми почули від діючого президента . Тепер нашому суспільству треба слідкувати за тим, щоб те , що було заявлено виконувалось абсолютно точно без будь яких змін або вільного тлумачення», – додав він.

Але , за його словами, особливість нинішнього етапу розвитку країни і функціонування нинішньої влади можна охарактеризувати як повну безпорадність і повну безконтрольність.

«Я спостерігаю відсутність порядку, дисципліни і відповідальності, яка сягнула вже вершин», -зазначив Кравчук.

«Рівень корупції, хабарництва і невиконання завдань, які стоять перед суспільством немає меж. Панує суцільна безкарність.Чиновники не виконують закони, а до них не вживаються заходи відповідно до законів.  І це масова тенденція. Вище державне чиновництво орієнтується не на  стратегічні інтереси українського народу, а на інтереси однієї людини, пов’язуючи його перспективи зі своїми особистими інтересами на майбутнє», – обурився перший президент, характеризуючи ситуацію в країні.

Тим більше, що на його думку, сьогодні в Україні «чистої» політики немає.

«Чистоти політики в Україні немає. Згідно Конституції, у нас парламентсько-президентська держава.Згідно факту – президентсько-парламентська держава або президентська. Таких повноважень, які має Порошенко, фактично, немає жоден лідер країни, за виключенням диктаторських режимів. Тобто чистоти закону і чистоти його виконання не існує», – підкреслив перший президент.

В своєму виступі Кравчук також звернув  увагу і на особливість історичного моменту в житті нашої держави і  закликав український народ віднестися з повною відповідальністю до президентських і парламентських виборів.

«Ми на майбутніх парламентських і президентських виборах не маємо права помилитися. Якщо ми ще раз помилимося, є великі сумніви, чи зможе Україна вистояти, зберегти свої кордони, історію, народ»,- наголосив він.

Відзначивши, що президент Порошенко безумовно мав підстави пропонувати введення воєнного стану з огляду на факти цинічної агресії з боку Росії,Кравчук все ж підкреслив, що в суспільстві задають резонне запитання, чому в ситуаціях набагато загрозливіших, як Іловайський котел чи Дебальцево, воєнний стан не оголошувався і на те знаходилися вагомі аргументи.

Але після прийняття відповідного закону, зазначив він, тема потрібності чи непотрібності введення воєнного стану відійшла на другий план. Зараз головною темою є питання, як проконтролювати, щоб положення прийнятих документів дотримувалися точно.

Тому, враховуючи правовий нігілізм, який спостерігається сьогодні  у владних структурах, Кравчук наголосив, що нині українцям треба бути особливо пильними, щоб не допустити можливості спроб змінити , підтасувати ситуацію під потреби діючої влади.

Залишити відповідь