Четвер, 7 Грудня, 2023
АвторськеУкраїна

Томос: проект Порошенка визнають нелегітимним у будь-якому випадку – політолог

Впертість предстоятеля УПЦ КП Філарета щодо вимог Константинополя і нелегітимний Об’єднавчий Собор – дві причини чому Україна може залишитися без Єдиної Помісної Церкви.

Таку думку журналісту «Голос-Інфо» висловив політолог, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський.

«Філарет взагалі унікальна фігура, його тотально не любить увесь клір Української Православної церкви КП. Тим не менше, він контролює його і якщо з ним не домовляться,Філарет може зірвати Собор. Чим завдасть неабиякого удару по авторитету Порошенка. Надання Томосу – це проект Президента.  І він зараз робить усе можливе, аби вмовити Філарета не відмовлятися від Об’єднавчого Собору. Інакше доведеться призначати нову, пізнішу дату проведення», – пояснив аналітик.

Експерт переконаний, що усі рішення Собору та його проведення у будь-якому випадку залишаться не визнаними православним світом.

«Духовенство має право зібратися. Але у канонічному світі жодна з помісних церков не підтримує українську політику Патріарха Варфоломія. Якщо там не буде, а  там не буде значної кількості представників УПЦ МП, то скоріш за все, цей Собор православний світ не визнає. Тим паче, з канонічної точки зору, там зберуться люди, яких і так визнано розкольниками.

З точки зору державотворення й демократичності – Собор знову не легітимний, бо ініційований владою, а не кліросом», – прокоментував політолог.

Нагадаємо,  раніше Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій повернув Вселенському патріарху Варфоломію лист-запрошення для участі в Об’єднавчомуСоборі.

Залишити відповідь