Четвер, 7 Грудня, 2023
ПолітикаУкраїна

Порошенко: у новій українській церкві не буде Путіна і молитв за російське військо

Об’єднана українська церква не залежна від патріарха Кирила і Путіна, заявив президент Порошенко

Президент Петро Порошенко наголосив, що об’єднана Православна церква України– це церква без президента РФ Путіна та без молитв за російське військо. Про це Порошенко сказав під час виступу на Софійській площі у суботу, 15 грудня.

Зокрема, президент подякував усім учасникам Об’єднавчого собору– ієрархам трьох православних юрисдикцій, котрі ухвалили рішення про створення нової об’єднаної і незалежної української православної церкви.

“Що це за церква? Це – церква без Путіна, без Кирила (предстоятеля РПЦ, – ред). Що це за церква? Це – церква без молитви за російську владу та російське військо”, – сказав Порошенко.

Він додав, що українська церква не може мати центр управління церкви, котрий знаходиться в чужій державі, яка є країною-агресором. За словами Порошенка, Кремль не приховує, що розглядає РПЦ як один із головних інструментів впливу на Україну. Також він нагадав, як ситуацію в українському православ’ї обговорювали на раді безпеки Росії під головуванням президента Путіна.

“Натомість від української держави вимагають не втручатися у її ж власні українські справи. А коли в Москві говорять про Україну як про нібито їх канонічну територію, хіба це не є зазіханням на нашу територіальну цілісність?.. Ми, як ніхто інший добре знаємо – там де сьогодні махають російським кадилом, завтра б’ють російськими “градами”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, що після об’єднання церков предстоятель Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського і всієї України.

У суботу, 15 грудня, Об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія (Думенка) предстоятелем автокефальної церкви. Епіфаній також отримав титул митрополита Київського і Всієї України. Обраний предстоятель має отримати томос про автокефалію для Православної церкви України 6 січня з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Залишити відповідь