Четвер, 7 Грудня, 2023
Війна

Катастрофа Су-27 під Житомиром: розкрилися деталі події

У командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України вивчають обставини аварії Су-27 15 грудня на Житомирщині.

 

Винищувач Су-27 українських ВПС, який розбився 15 грудня, тільки недавно пройшов ремонт і був одним з найновіших у вітчизняної авіації. Політ проходив в складних метеоумовах, проте пілот мав досвід виконання подібних завдань.

Як повідомили в прес-центрі Повітряних сил Збройних сил України, пілот винищувача Су-27 Олександр Фоменко виконував вправи за курсом бойової підготовки на пілотаж, відпрацьовував вправи, характерні для винищувальної авіації, такі як навчальні повітряні бої та інші. У районі проведення польотів авіації спостерігалися складні метеорологічні умови, однак льотчик був підготовлений до виконання таких завдань. Сам політ тривав близько 30 хвилин, машина розбилася при заході на посадку між дальнім і переднім приводом аеродрому Озерне.

Що стосується машини, то Су-27 1987 років випуску був одним з найновіших літальних апаратів цього типу на озброєнні ПС ЗСУ. У 2016 році він пройшов середній ремонт, а його авіаційні двигуни пройшли капітальний ремонт. За час експлуатації винищувач здійснив 824 посадки, провів у небі 479 годин. Зараз профільні фахівці Повітряних Сил, ДБР і правоохоронних органів з’ясовують всі обставини трагедії.

Залишити відповідь