П’ятниця, 19 Липня, 2024
ПолітикаУкраїна

Єльченко розказав, як РФ намагалась “розмити” резолюцію ООН щодо Криму

Україна сама запропонувала Генасамблеї ухвалювати резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму двома третинами голосів, а не простою більшістю, щоб нівелювати загрозу ухвалення правок групою друзів Росії.

Про це заявив Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко в кулуарах Генасамблеї ООН, пише Укрінформ.

За його словами, така процедура можлива для резолюцій, що стосуються міжнародного миру та безпеки. Завдяки такому “кроку на випередження” вдалося нівелювати загрозу ухвалення правок групою друзів Росії, зауважив дипломат.

“Ми прекрасно розуміли, що цього значно важче досягти, ніж простою більшістю, яку ми мали у будь-якому випадку” – наголосив Єльченко.

Він пояснив, що правки, які намагалися внести група союзників Росії (Іран, Венесуела, Сирія, Нікараґуа) були спеціально виписані дуже заплутано, із закликами до “обидвох сторін утриматися від ескалації” тощо, аби країни, які не розібралися у ситуації, могли проголосувати “за”.

Правки були направлені на те, щоб “розмити” сенс резолюції. Однак вони були відхилені залою голосувань.

“Була небезпека що багато країн можуть проголосувати “за” ці правки. Але піднявши свідомо планку до двох третин, ми показали Генеральній асамблеї ООН, що ми не боїмося результату… Україна впевнена у своїх силах”, – зазначив він.

Як повідомлялось, Генасамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію“Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів”.

Документ закликає Росію негайно звільнити захоплені нею українські кораблі та членів їх екіпажу, вивести свої збройні сили з Криму та припинити окупацію території України.

За резолюцію проголосували 66 країн, проти – 19.

Залишити відповідь