Неділя, 14 Липня, 2024
НаукаУкраїна

В Україні планують створити біржу біопалива та біомаси

Вже наступного року в Україні хочуть запустити біржу біопалива та біомаси. 

Про це у екслюзивному інтерв’ю для AgroPolit.com повідомив к.т.н. голова Біоенергетичної асоціації України Григорій Гелетуха.

“Ми плануємо запустити в Україні біржу біопалива та біомаси – долучилися до створення законопроекту, який дозволить запустити біржу вже в наступному році. Законопроект уже затверджено в Держенергоефективності й узгоджено з Мінрегіонрозвитком. Нині триває обговорення з Мінфіном, Мінекономіки та іншими профільними органами. На початку 2019 року ми маємо шанс прийняти цей законопроект, а до кінця 2019 року вже має бути запущена біржа. Якщо прийняття закону затягнеться, а без нього просто неможливо здійснити запуск біржі, в цьому випадку запуск зсунеться на 2020 рік», — каже Григорій Гелетуха.

У планах — прив’язати до біржі тих гравців, у яких буде сертифікат якості на біопаливо. Хоча це тягне за собою додаткові витрати на лабораторні дослідження, але це буде значно цивілізованіший ринок, аніж сьогодні. Адже покупець достеменно знатиме, що він купує. Зараз, купуючи біомасу, здебільшого покупець отримує  кота в мішку: ціна може не відповідати якості тощо.

Це дасть змогу вирішити також і питання логістики. Адже контракти будуть передбачати вирішення цього питання, а також рентабельності перевезень. Наприклад, у нас зараз навіть дисертації пишуть і захищають по тематиці транспортування ресурсів.

Залишити відповідь