Неділя, 19 Травня, 2024
Наука

Китайська станція висадила зонд на зворотному боці Місяця

Досі місяцеходи торкалися лише поверхні, яку видно з нашої планети. Зонд “Чан’є-4” сів поблизу одного з найбільших кратерів у Сонячній системі. І вже встиг відправити на Землю перші фото. Місяцехід досліджуватиме ґрунт і мінерали супутника.

Китайський космічний зонд успішно дістався віддаленого боку Місяця в четвер, повідомляє китайське космічне агентство, називаючи цю подію історичним проривом і головним досягнення космічної програми країни.

Місячний зонд Chang’e-4, запущений у грудні, здійснив «м’яку посадку» і передав перший у світі знімок віддаленої сторони Місяця зблизька, повідомила Національна космічна адміністрація Китаю.

Місяць обертається з такою ж швидкістю, як він обертається навколо нашої планети, тому найвіддаленіша його сторона – так звана «темна сторона» – ніколи не видима для нас. Попередні космічні кораблі бачили темну сторону, але ніхто не приземлився на неї.

Серед завдань Chang’e-4 – астрономічне спостереження, дослідження поверхні, рельєфу і мінерального складу Місяця, а також вимірювання нейтронного випромінювання і нейтральних атомів для вивчення навколишнього середовища віддаленої сторони Місяця.

Залишити відповідь