Неділя, 19 Травня, 2024
Для себеПогода

Цікаві факти про сніг: чому він білий та хрустить?

Людей можна розділити на два типи: ті, які бачили сніг, і ті, які його не бачили. Українцям у цьому сенсі пощастило, адже кожної зими нам на голову падає тонни снігу, і комунальники мають чим зайнятися.

Але що ми знаємо про сніг?

Кореспондент ІА ZIK пропонує вам вісім цікавих фактів про сніжинки, яких вчені називаються «одиничними кристалами льоду»:

Сніжинки на 95 % складаються з повітря. Саме тому вони так неквапно падають на землю, немов кружляють у повільному танку. Швидкість їхнього падіння – близько 1 км/год. Те, що сніжинки мають в своїй структурі повітря, пояснює їх білий колір. Світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється. Тому ми бачимо їх сріблясто-білими.

Історія знає випадки, коли сніг випадав також інших кольорів, ніж білий. Чорний снігопад шокував жителів Швейцарії у 1969 році, а каліфорнійці у 1955 році побачили взагалі зелений сніг! Хто чи що забарвлює сніг у такі незвичні кольори? Науковці кажуть, що високо у горах живуть цікаві істоти – сніжні хламідомонади (мікроскопічні одноклітинні зелені водорості). При інтенсивному розмноженні, вони і забарвлюють сніг різними кольорами (в основному – червоним). А вітер робить свою справу, ганяючи їх всім світом.

Ще один цікавий факт: при падінні у воду сніжинка «співає», створюючи дуже високий звук, який нечутний для людського вуха. Але риби його прекрасно чують, і, більше того, дуже не люблять.

Залишити відповідь