Неділя, 3 Грудня, 2023
Світ

Нідерланди допоможуть домогтися компенсації жертвам катастрофи “Боїнг”

Влада Нідерландів безкоштовно надасть юридичні послуги родичам загиблих в катастрофі “Боїнга” “Малайзійських авіаліній” над Донбасом 17 липня 2014 року.

Про це заявив міністр юстиції Нідерландів Ферд Грапперхаус в листі, адресованому парламенту, передає “Радіо Свобода”.

Родичі загиблих вже частково отримали виплати від “Малайзійських авіаліній” і страхових компаній. Тепер, мова йде про відшкодування збитків безпосередньо винуватцями катастрофи, яких повинен встановити суд. Він пройде в Нідерландах, час початку процесу поки не оголошено – оскільки ще не завершено розслідування. Міністр юстиції пише, що воно має завершитися найближчим часом, найімовірніше в цьому році.

Згідно з попередніми висновками, оприлюдненими в минулому році, “Боїнг” був збитий з ракетної установки “Бук”, що належала одній з частин російської армії і доставленої на схід України з Росії. Запуск був проведений з району, який контролювали підтримувані Росією сепаратисти. Нідерланди і Австралія вже закликали Росію визнати свою відповідальність за інцидент і співпрацювати з родичами загиблих з питань про виплату компенсацій.

Москва заперечує свою причетність до катастрофи. Російські представники заявляють, що міжнародне слідство упереджено, оскільки нібито ігнорує інформацію, що отримали з Росії. Представники міноборони Росії стверджують, що ракета, з якої був збитий “Боїнг”, ще в радянські часи була поставлена до України.

Раніше лідери Європейського Союзу закликали Росію визнати відповідальність у питанні збитого 2014 року над Донбасом авіалайнера MH17.

Нагадаємо, представники Міжнародної слідчої групи, що розслідує катастрофу авіалайнера оголосили, що ракетно-зенітний комплекс “Бук”, яким збили малайзійський “Боїнг” MH-17, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом.

Залишити відповідь