Вівторок, 5 Грудня, 2023
Uncategorized

Дві Вінницькі парафії перейшли до ПЦУ разом з настоятелем

11 січня про своє рішення приєднатися до Православної Церкви України оголосили парафіяни храму архістратига Божого Михаїла у с. Комарів Вінницького району.

Про це повідомляє vinbazar.com.

Голосування відбулося у місцевому клубі. Перед його початком до пастви звернувся настоятель храму протоієрей Валентин Гуторов. Священик наголосив, що рішення щодо приєднання до Української Церкви цілком залежить від громади, і він готовий прийняти будь-яке рішення своїх парафіян. При цьому о. Валентин відмовився від пропозиції священиків УПЦ в єдності з Московським патріархатом, котрі також брали участь у зборах і пропонували йому визначити, кого з селян він рахує своїми парафіянами, а кого ні.

«Я не ділитиму вас на «своїх» і «чужих». Ви всі мені милі» – такими словами настоятель звернувся до селян. Отець Валентин наголосив, що усі мешканці села є його парафіянами, а на закиди, що хтось із них не ходить до церкви регулярно, відповів історією з власного досвіду. Якось священику довелося причащати 90-річного дідуся, який сповідався в перший і в останній раз у житті. – «Бог його не відкидав, і я не маю права нікого з вас відкидати і не рахувати своїми парафіянами» – підсумував о. Валентин.

Залишити відповідь