Неділя, 16 Червня, 2024
Україна

Євген Глібовицький запропонував скасувати голосування за звільнення Аласанії

Результати голосування містять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про суспільне телебачення та радіомовлення України

Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький запропонував своїм колегам скасувати результати голосування за рішення про дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. Про це Глібовицький написав у Facebook.

«Сьогодні вранці я запропонував членам наглядової ради ПАТ НСТУ вихід із ситуації, що склалася, який відповідає як закону, так і українській практиці врядування. Скасувати результати голосування щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією як такі, що містять процедурні порушення», – поінформував в він.

За словами Глібовицького, результати голосування не є оформленими відповідно до вимог закону про суспільне телебачення та радіомовлення України і не дозволяють встановити точний результат голосування.

Крім того, він відзначив, що сумніви щодо рішення про дострокове розірвання контракту з Аласанією викликає відсутність встановленого мотиву, який за законом міг би бути підставою для відставки.

На його переконання, сукупність цих підозр ставить під сумнів результат голосування. Зважаючи на суспільну вагу і важливість довіри до Суспільного мовлення, така ситуація є неприпустимою, наголосив він.

В тексті документу зазначається, що «всупереч вимогам статті 5 закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» та поданій на розгляд Наглядової ради наприкінці 2017 року «Перехідній концепції розвитку національного мовлення ПАТ НСТУ (телевізійна складова)», Аласанія З. до даного часу не організував мовлення каналу «UA:Перший» ні як суспільно-політичного каналу відповідно до закону, ні як каналу інформаційного і суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва».

Залишити відповідь