Четвер, 20 Червня, 2024
АвторськеРозслідування

«Злобудовник» у Пущі-Водиці: деякі подробиці будівництва житлового кварталу

Думаєте, Пуща-Водиця – рекреаційна зона, тому будувати там можна лише санаторії та оздоровчі табори? Овва! Звичайний ЖК тут збудувати справді було би дуже нахабно, тому за документами це «апарт-будинок рекреаційно-оздоровчого комплексу». «Комплекс в Пуща Водиці для тих, кому важливе комфортне життя в оточенні природи та чистого повітря», – запевняють на сайті «Київміськбуду». Забудовник уже визначився з цінами: 1-кімнатна квартира 30.34-38.74 м² коштуватиме від 615.17 до 793.4 тис. грн, 2-кімнатна 37.95-55.86 м² – від 709.36 тис. грн до 1.05 млн грн, 3-кімнатна –  від 1.26 – до 1.4 млн грн.

Активісти закликають почитати Земельний кодекс, де чорним по білому написано багато неприємних для забудовників речей.

Стаття 48. Обмеження діяльності на землях оздоровчого призначення

1. На землях оздоровчого призначення забороняється діяльність, яка суперечить їх цільовому призначенню або може негативно вплинути на природні лікувальні властивості цих земель.

2. На територіях лікувально-оздоровчих місцевостей і курортів встановлюються округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони.

3. У межах округу санітарної (гірничо-санітарної) охорони забороняються передача земельних ділянок у власність і надання у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам для діяльності, несумісної з охороною природних лікувальних властивостей і відпочинком населення.

Стаття 49. Використання земель оздоровчого призначення

1. Землі оздоровчого призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

2. Порядок використання земель оздоровчого призначення визначається законом.

Глава 9 
Землі рекреаційного призначення

Стаття 50. Визначення земель рекреаційного призначення

До земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

Стаття 51. Склад земель рекреаційного призначення

До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації.

Як же так вийшло? 6 липня 2017 року КМР рішенням N 673/2835 передала публічному акціонерному товариству «Холдингова компанія “Київміськбуд”» земельну ділянку «для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційно-оздоровчого комплексу, благоустрою та озеленення території на вул. Квітки Цісик, 34, 36 в Оболонському районі м. Києва». Категорія земель – землі рекреаційного призначення. Пункт 4 цього ж рішення попереджає землекористувача, що використання земельної ділянки не за цільовим призначенням тягне за собою припинення права користування нею відповідно до вимог статей 141, 143 Земельного кодексу України. Однак первісний задум зазнав суттєвих змін.

Уже в 2025 році новий ЖК економ-класу має бути введено в експлуатацію. На запитання, наскільки законне це будівництво і чи не заморозять його, примусивши все розібрати і повернути, як було, забудовник відповів: «У “Київміськбуду” немає незаконних будівництв».

Але є одне «але». 17 січня 2018 року Київський апеляційний господарський судприйняв рішення визнати недійсним із моменту прийняття вищезгадане рішення Київської міської ради та стягнути з Київської міської ради на користь позивача (Приватного акціонерного товариства «F&C REALTY») 1600 гривень судового збору за подання позовної заяви та 1760 гривень судового збору за подання апеляційної скарги. На жаль, Київська міська рада ігнорує запити щодо цього будівництва, тому якщо ми матимемо її версію перебігу подій, то неодмінно оприлюднимо і її.

А поки що активісти зняли відео про те, як почалось «озеленення» цієї ділянки.

«Гадаю, у Пущі-Водиці вони зробили таку пробну кулю, бо тут із п’ять ще радянських санаторіїв, які свого часу “прихватизували”, але там таке занепаддя… – не приховує песимізму Костянтин Піонтковський. – Якщо це пройде, то вони забудують таким чином усю Пущу-Водицю».

До слова, 2 лютого о 14.00 відбудеться публічна акція «SOS Пуща-Водиця». «Наразі відбувається спроба захоплення рекреаційних земель курорту Пуща-Водиця під житлове будівництво, – говорять організатори. – Ще тридцять років тому тут існувало біля 40 оздоровчих закладів: санаторії, профілакторії, дитячі табори. Сьогодні більшість з них не працює та знаходиться в занедбаному стані. Але це комунальна київська земля, яка має цільове призначення “Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення”.

ПАТ “Холдингова компанія “Київміськбуд” із дозволу Київської міської ради під виглядом будівництва вигаданого ними “апарт-будинку рекреаційно-оздоровчого комплексу” планує побудувати звичайні багатоповерхівки.

Учора були зрізані вікові сосни та дуби. Громадськість повинна дати бій зухвалій київський владі та ненажерливому забудовнику.

Місце зустрічі: Пуща-Водиця, вул. Квітки Цисік, 34-36
трамвай №12 від Контрактової площі
трамвай №17 від метро Оболонь
маршрутки №719, №226 від метро Нивки
автобус №30 від метро Академмістечко
зупинка “6-та лінія”

Планується:
1. Перевірка документів, згідно яких відбувається ця забудова.
2. Перевірка території для перерахунку знищених дерев та оцінки завданної шкоди довкіллю.
3. Планування дій громади для збереження Пущі-Водиці.

Телефон організатора 067-231-90-93 Костянтин Піонтковський
e-mail: [email protected]»

Залишити відповідь