Неділя, 16 Червня, 2024
ПолітикаСвіт

Незаконна діяльність Росії в акваторії Азовського та Чорного морів

Голова Державної прикордонної служби зауважив, що з юридичної точки зору базовим аспектом для розуміння ситуації залишається факт незаконної анексії Криму Росією.

«Фактично, разом із півостровом Росія анексувала також і Керченську протоку, вважаючи її своєю внутрішньою водною артерією. Росія вважає, що тепер може одноосібно приймати рішення про проходження суден Керч-Єнікальським каналом. Це є грубим порушенням не лише двосторонніх договорів, але й міжнародного морського права», – зауважив Голова служби.

«Дуже важливо, що ПАРЄ минулого тижня прийняла резолюцію, яка повністю підтримує позицію України та засуджує агресивні дії Росії. Це дає надію, що наші військовополонені моряки будуть звільнені в середній перспективі. В середній, бо, на жаль, Росія поки ще не дуже зважає на рішення міжнародних інституцій. І це також питання часу», – додав Голова ДПСУ.

Петро Цигикал зазначив, що «зараз Державна прикордонна служба України в межах компетенції продовжує відстежувати та документувати незаконну діяльність Росії в акваторії Азовського та Чорного морів. Це стосується і господарської діяльності, і військової агресії».

Крім того, очільник прикордонного відомства зауважив, що після подій 25 листопада кораблі ДПСУ переведені у повну бойову готовність.

«Усі вони все ще перебувають на позиціях і проходять відповідні тренування. Але у разі військової агресії проти України сил лише Морської охорони Держприкордонслужби буде замало. Тому ми відпрацьовуємо заходи протидії спільно із штабом ООС та в єдиному задумі сил сектору Національної безпеки і оборони. Державна прикордонна служба у цій системі займає не основне, але й далеко не останнє місце», – додав Петро Цигикал.

Також Голова прикордонного відомства зазначив, що нині прикордонниками також опрацьовуються можливі варіанти посилення наших морських підрозділів в Азовському морі. Вже проведено поточний ремонт кількох наших кораблів та катерів, а минулого року на службу заступили катери проекту UMC-1000 з покращеними ходовими характеристиками, проведено ремонт корабля «Донбас».

«І це лише початок. Наше завдання – створити в Азовському та Чорному морях потужне і мобільне угруповання прикордонних кораблів і катерів, які б могли оперативно та ефективно виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти військовим загрозам на початковому етапі збройного конфлікту», – зауважив Петро Цигикал.

Залишити відповідь