Вівторок, 5 Березня, 2024
ЕкономікаУкраїна

Сергій Савчук: У Славутичі планують встановити біоТЕЦ та відмовитися від газу

До кінця цього року у Славутичі, що на Київщині, планують встановити біоТЕЦ на трісці електричною потужністю 12,5 МВт і тепловою потужністю 29 МВт.

БіоТЕЦ стане ще однією складовою стратегії міста, щоб повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії, зменшивши таким чином вартість теплової енергії для споживачів.

Так, створення «зеленого» енергетичного кластера у місті розпочалося із запуску твердопаливної котельні потужністю 10,5 МВт у  грудні 2017 року.

Вже другий рік поспіль ця котельня на трісці виручає місто, особливо в опалювальні сезони, та забезпечує близько 30% потреб у тепловій енергії та гарячій воді.

За підсумками опалювального сезону 2017-2018 рр. завдяки твердопаливній котельні заміщено споживання 4,5 млн м3 газу.

«При цьому тепло із тріски дешевше для споживачів, адже реалізується за стимулюючим тарифом – 90% від тарифу на тепло з газу. Це реальний приклад дії розробленого спільно з Агентством Закону України від 21.03.2017 № 1959-VIII», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Крім того, неподалік Славутича планується висадження 1,5 тис. га енергетичної верби, що стане сировиною для роботи котельні та біоТЕЦ.  Також передбачається збільшити обсяги насаджень до  5 тис. га.

«Держенергоефективості готове і надалі підтримувати наміри міста у створенні «зеленого» енергетичного кластера у рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного із міським головою  Славутича Юрієм Фомічевим та засновником групи компаній «Укртепло» Іваном Надєїним», – запевнив Сергій Савчук.

Залишити відповідь