Некомерційна організація, яка намагається зберегти писемність корінних народів, розробила інтерактивний атлас, на якому можна побачити, які мови по всьому світу знаходяться під загрозою зникнення
У 2016 році Генеральна асамблея ООН проголосила, що 2019 буде Міжнародним роком мов корінних народів. Метою декларації є підвищення обізнаності про мовні системи в усьому світі, які знаходяться під загрозою зникнення, і одночасно з тим визначення глобальних зусиль по їхньому збереженню. Тоді було підраховано, що 40% із 6700 мов світу перебувають у зоні ризику, повідомляє Платформа.
Некомерційна організація з Вермонту Endangered Alphabets намагається зберегти письмові системи давніх культур. Дослідники проекту протягом шести років вивчали та збирали інформацію, співпрацювали з різними організаціями для публікації навчальних матеріалів та ігор мовами зони ризику.
Крім того, вони розробили «Атлас алфавітів, які зникають» – інтерактивний веб-сайт, за допомогою якого можна дізнатися, в якій точці світу і яка мова перебуває під загрозою. Багато з них не мають будь-якого офіційного статусу у своїй країні, штаті або провінції та не викладаються в школах.
«Моя мета полягає в тому, щоб зберегти писемність корінних народів та національних меншин, які ризикують втратити своє почуття історії, самобутності та мети», – пояснює засновник і президент проекту Тім Брукс.
Дізнатися, яка мова зникає у вашій або будь-якій іншій країні, можна тут.