Ми вже писали про те, як іноді валідатор у наземному транспорті іноді перевищує повноваження і помилково списує замість однієї поїздки дві-три (а також що з цим робити).
Але пільговики, котрі валідують картку киянина, також спостерігають дивні феномени. «В наземному транспорті з картки за один дотик до валідатора знімає 30 (!!!) поїздок, – написав Віталій Шолохов у своєму життєписі в ФБ. – Телефонував у Київспецтранс – сказали, з Ощадбанком пов’язано. Сьогодні піду в Ощадбанк. У метро – все нормально. Після поїздки в наземному транспорте перевірте в метро свій залишок. І телефонуйте, дійте. Хтось краде наші гроші. І це не хакери».
Однак поки що не підтвердилися чутки про те, що монетизація пільг незабаром торкнеться і картки киянина, куди скидатиметься лише обмежена сума, а все, що її перевищує, пільговики муситимуть сплачувати самі. Наразі все цілком безлімітно, а валідувати картку киянина просять лише для обліку цих самих пільговиків.
Утім, валідатори в столичній системі АСОП поки що здатні на будь-які системні помилки. Наприклад, багато карток киянина не спрацьовують. Розробники працюють над цим, але поки що нема ніякої інформації щодо термінів, за які може бути усунуто цю помилку. «Поки що ми збираємо інформацію, фіксуємо – до нас телефонують, називають номер картки киянина, ми передаємо інформацію розробникам, – розповів нам оператор на гарячій лінії. – Вони розбираються і повідомляють нам, у чому була проблема і що слід зробити. Отримавши від них відповідь, ми телефонуємо користувачеві і повідомляємо: “вам потрібно сходити в Ощадбанк” або, якщо нічого не треба робити, просто “вашу картку розблоковано, можете використовувати її надалі”». Оператор додав, що цей клопіт виникає з новими картками. Однак кожен випадок розглядається окремо. Картка киянина може виявитися заблокованою через те, що користувач кілька разів ввів неправильно пін-код. У такому разі її блокує Ощадбанк і передає інформацію на Головний інформаційно-обчислювальний центр. Або користувач, який загубив свою картку киянина, телефонує в Ощадбанк і просить її заблокувати – тоді банк передає інформацію далі, щоб їй було заблоковано на всіх рівнях.
Отже, поки що те, що валідатор не прочитав картку киянина або зняв із неї якісь поїщлки чи дні – глюк системи, котрий ні на що не впливає. Але якщо маєте якісь сумніви, що з карткою щось не так – нагадуємо телефон гарячої лінії, де це можуть перевірити: (044) 366-55-55.