П’ятниця, 17 Січня, 2025
Наука

У Китаї виявлені тисячі стародавніх скам’янілостей

Їх вік, за словами вчених, становить приблизно 518 млн років. Більше половини видів не були відомі науці.

Про це повідомляє ВВС.

Вчені зізнаються, що вражені цією безпрецедентною знахідкою. Палеонтологи називають її однією з найважливіших за останнє сторіччя.

Знахідка вважається унікальною ще й тому, що м’які тканини виявлених доісторичних організмів, включаючи шкіру, очі і внутрішні органи, прекрасно збереглися.

Скам’янілості, в сукупності відомі як біота Цинцзян, були знайдені в китайській провінції Хубей.

В цілому було виявлено більше 20 тис. скам’янілостей. Дослідники проаналізували 4351 зразок, серед яких черв’яки, медузи, актинії і водорості.

За словами палеонтологів, більше половини виявлених видів раніше не були відомі науці. Вони стануть важливим джерелом у вивченні ранніх етапів походження живих організмів.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Science.

Головна унікальність знахідки полягає в тому, що велика частина виявлених організмів – м’якотілі, наприклад, медузи і черви. Імовірність їх перетворення в скам’янілість незначна.

Зараз вчені документують скам’янілості і проводять нові розкопки в цьому районі, щоб з’ясувати, що з себе представляла давня екосистема і як відбувався процес скам’яніння.

Скам’янілості відносяться до кембрійського періоду, який почався 541 млн років тому. У той період життя на Землі стало значно більш різноманітним.

Залишити відповідь