Розрив між показниками експорту та імпорту становить майже 50%. Експерти це пов’язують з низькою якістю виробленого продукту і специфікою споживання тієї чи іншої круп’яної культури в окремих країнах світу
У 2018 році виробництво круп (рис, гречка, вівсянка, пшоно) в Україні скоротилося на 9,9% і склало 1,73 млн тонн. Такі дані надав Рада з питань експорту продовольства, повідомляє Дело.
При цьому лідером по приросту виробництва в 2018 році стала вівсяна крупа, її виготовили на 156% більше, ніж в 2017 році. Друге за приростом місце займає рис з показником в 64,4%, а замикає трійку лідерів гречка, яку виробили на 16,3% більше.
До специфіки ринку круп в Україні аналітики компанії Pro-Consulting відносять ретельне державне регулювання цін. Це пов’язано з формуванням продуктового кошика і прожиткового мінімуму. З 2011 року постановою Кабінету Міністрів України був затверджений перелік продуктів, на які поширюється регулювання цін, куди увійшли овес, гречка, горох, просо.
У структурі ж зовнішньої торгівлі переважає імпорт з часткою в 73,9%. Відносно низький рівень експорту українських круп, який менше імпорту майже в три рази, викликаний як низькою якістю виробленого продукту, так і специфікою споживання тієї чи іншої круп’яної культури в окремих країнах світу.