
Концерт Романа Ващука «Пісні про силу любові і вічний сенс життя»
Під час сольного концерту співака Романа Ващука прозвучать пісні з двох сольних альбомів, а також світові хіти, серед яких «Raise me up» та «Per te» Джоша Гробана, відомі українські пісні.
В концерті беруть участьспівачка Оксамита, Заслужені артисти України Марина Одольська і Тарас Яницький. Частина програми прозвучить у супроводі струнного квартету.
Роман Ващук – співак та композитор. Його пісні можна почути на багатьох українських радіостанціях, кліпи часто з’являються на телебаченні та онлайн. Уже багато років творча географія співака виходить далеко за межі України: з 2008 року Роман має виступи в США, де представляє Україну в багатьох штатах на українських фестивалях та має сольні виступи; також багато гастролює Європою – по Швеції, Німеччині, Словаччині, Фінляндії, Голландії, Бельгії та інших країнах.
Важливу роль у житті Романа відіграє благодійність, він бере участь у багатьох соціальних заходах та проектах у різних куточках світу. Частина коштів від продажу квитків від цього виступу підуть на допомогу онко-хворим дітям, якими опікується Благодійний фонд «Краб».
Час: 19.00.
Місце: Палац «Україна» (вул. Велика Васильківська, 103).
Вартість: 100 – 450 грн.

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно 2019»
Österreichisches Kulturforum Kiew та Arthouse Traffic запрошують вас на 8-ий Тиждень австрійського кіно. Подія відбувається в межах Двостороннього Року культури, який прагне зблизити креативний потенціал обох країн.
Програма:
комедія «Машина кохання», фільм-відкриття
документальний фільм «Земля», призер Берлінського кінофестивалю
історична драма «Анджело» з Альбою Рорвахер
добірка короткометражного відеоарту з фестивалю Ars Electronica, Лінц
Фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.
Час: 19.00.
Місце: Кінотеатр «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).
Вартість: 100 грн.

Весняний концерт Ніни Матвієнко та Капели ім. Л. Ревуцького
Народна артистка України Ніна Матвієнко та Капела ім. Л.Ревуцького, яких знають у всій Європі й називають «Золотими голосами України», запрошують вас на великий весняний концерт.
У програмі концерту прозвучать пісні, які давно є улюбленими для багатьох поколінь слухачів і стали візитівкою співачки.
Також ви почуєте багато нових, неочікуваних творів у виконанні Капели ім. Ревуцького. Участь у концерті візьмуть також Квартет Impressio й Анна Зарецька.
Час: 19.00.
Місце: Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України (вул. Михайла Грушевського, 30/1).
Вартість: 80 – 350 грн.

Лекція Тетяни Соловей «Гендер в моді»
У межах паралельної програми до виставки Ширін Нешат «Турбулентність» відбудеться лекція «Гендер в моді» дослідниці Tanya Solovey за підтримки руху #HeForSheUkraine від UN Women Ukraine.
На лекції розмова йтиме про явище «agender fashion», або «а-гендерна мода». На прикладі колекцій дизайнерського одягу редакторка українського модного видання Vogue Тетяна Соловей проаналізує пристність «male gaze», або «чоловічого погляду», в історії моди.
Тетяна Соловей – оглядачка розділу моди та ювелірних прикрас видання Vogue Ukraine; авторка програми «Нестерпний фешн» на Old Fashioned Radio, курсу лекцій «100 років моди за 100 хвилин» для відеолекторію WiseCow; наукова редакторка українського видання книги Рейчел Бернштейн «Brilliance and Fire: a Biography of Diamonds»; спікерка освітніх проектів On the Sixth Floor (Vogue), Fashion Revolution (Kyiv Academy of Media Arts), Kiev Fashion Institute, Ukrainian Fashion Campus; незалежна кураторка музею Івана Гончара; кураторка виставки українського Vogue «Україна в моді».
Час: 19.00.
Місце: Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8).
Вартість: вхід вільний.

Відкриття виставки «Сучасний український імпресіонізм»
Виставка «Сучасний український імпресіонізм» присвячена 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року. На виставці будуть представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників.
Український імпресіонізм має давню історію. Ідеї цього стилю були почерпнуті багатьма українськими художниками, які відвідували Францію в кінці ХІХ – початку ХХ століття. У другій половині ХІХ століття Париж, фактично, став центром світової культури. Українські художники, відвідуючи Париж, продовжували там освіту і працювали, створюючи художні твори під впливом робіт своїх французьких товаришів, вбираючи в себе все те нове, чим була така багата французька культура.
Серед художників, що стали послідовниками перших імпресіоністів, можна назвати таких видатних майстрів, як Олександр Мурашко, Михайло Ткаченко, Давид Бурлюк, який у ранньому періоді творчості створював картини в стилі імпресіонізму, а також багатьох інших.
Українські художники не тільки навчались у Франції, але, створюючи художні твори і беручи участь у численних виставках, вносили і свою лепту у французьку культуру, що не залишалося поза увагою французького уряду.
З часу відкриття Української академії мистецтв у 1917 році ідеї імпресіонізму в Україні знайшли благодатний ґрунт. У стінах Академії виросла ціла плеяда чудових художників імпресіоністів.
Ідеали перших французьких імпресіоністів живі в НАОМА досі, передаються педагогами з покоління в покоління і досі в її стінах витає той дух імпресіонізму, який витав у виставковому залі на першій виставці в Парижі в далекому 1874 році.
Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете в період проходження виставки.
Час: 18.00.
Місце: Центральний будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1/5).
Вартість: вхід вільний.

Концерт «На кінець часу» ансамблю «NotaBene»
11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Саме цього дня Ансамбль «NotaBene» у складі київських музикантів представлять свою нову концертну програму. У першому відділенні прозвучить «Квартет на кінець часу» («Quatuor pour la fin du temps») Олів’є Мессіана (1908 – 1992), твір, створений композитором 1941 року у німецькому концтабрі, де й уперше виконаний просто неба під рясним дощем за участю в’язнів – професійних музикантів.
Центром другого відділення концерту стане знаменита повість-казка Антуана де Сент Екзюпері «Маленький принц», своєрідний маніфест естетики екзистенціалізму. У виконанні майстра художнього слова Олександра Рудька твір постане як моноспектакль в обрамлені музики французьких композиторів.
«НА КІНЕЦЬ ЧАСУ»
А. Сент-Екзюпері – «Маленький принц»
О. Мессіан – Квартет «На кінець часу»
Твори К. Дебюссі, Г. Форе, М. Равеля
Ансамбль «NotaBene» – Роман Лопатинський (фортепіано), Юрій Немировський (кларнет), Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель).
Олександр Рудько (художнє слово)
Час: 19.00.
Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).
Вартість: 70 – 300 грн.

Альманах українських короткометражних фільмів «Українська нова хвиля»
Довженко-Центр випускає в національний кінопрокат шостий альманах українських короткометражних фільмів «Українська нова хвиля: Красиві двадцятилітні».
«Красиві двадцятилітні» – збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини».
Прем’єрний показ відбудеться 11 квітня у кінотеатрі «Жовтень».
З 11 квітня стартують покази у столичних кінотеатрах «Київ» та «Жовтень».
Фільми-учасники цьогорічної «Хвилі»:
«Штангіст» (спортивна драма 30 хв) режисер Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk;
«Mia Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Pavlo Ostrikov;
«В радості і тільки в радості», (короткометражний, ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина Рощина;
«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана Кавелина;
«Діорама», (документальний, 12 хв), режисерка Zoya Laktionova.
Час: 11 – 25 квітня.
Місце: кінотеатри міста.