Вівторок, 13 Травня, 2025
Політика

У Гаазі пройде зустріч України з РФ щодо звільнення українських моряків

Україна буде доводити Росії, що та порушує імунітет українських військових кораблів та моряків, яких РФ незаконно утримує

У Гаазі 23 квітня відбудеться зустріч представників України і Російської Федерації для консультацій стосовно вимоги звільнення незаконно захоплених українських моряків та їхніх суден у листопаді 2018 року, пише УНН.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль у Facebook.

“Хочу запевнити, що поки політики займаються виборами, ми, дипломати, продовжуємо займатися як звільненням наших моряків, так й іншими справами щодо порушення Росією норм міжнародного права, які ведемо протягом останніх чотирьох років”, – написала вона.

“Буквально завтра, 23 квітня, у Палаці Миру в Гаазі проводимо зустріч з російською стороною у форматі «обміну думками», передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права”, – наголосила вона.

Зеркаль заявила, що вимога України до РФ лишається незмінною і стосується усунення порушення Росією міжнародного права. Йдеться про вимогу звільнення українських моряків і кораблів.

“Ми переконані у незаконності дій РФ по відношенню до наших моряків і не збираємося як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну «милостиню» з Кремля”, – підкреслила Зеркаль.

У цьому зв’язку українська сторона продовжує доводити у судовому порядку позицію щодо “порушення Росією імунітету наших військових кораблів та моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права”.

Завтра в Гаазі відбудеться обмін думками з РФ про те, як саме “вони порушують імунітет українських військових кораблів та моряків, яких вони незаконно утримують та проводять слідчі дії, а також як ми бачимо можливе усунення цих порушень морського права”. При цьому, попередньо заплановано, що 6-7 травняв Гамбурзі відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги України звільнити моряків і кораблі.

“Рішення має бути ще до кінця травня”, – додала Зеркаль. “Якщо МЗС РФ заговорив про «перезагрузку» то моя реакція на це проста – не треба слів, просто усуньте власні правопорушення і компенсуйте шкоду. Ми не дамо вам зробити вигляд, що ви не в курсі якої непоправної шкоди нам завдали”, – підсумувала Зеркаль.

Залишити відповідь