
Концерт Tarja Turunen
На концертах в Україні знаменита рок-діва Тар’я Турунен виконає композиції ще олдскульних часів епохи Nightwish, знамениті шлягери з сольних альбомів, а також новітні композиції з альбому «Act II».
Час: 19.00.
Місце: Центр Культури та Мистецтв Національного Авіаційного Університету (просп. Комарова, 1).
Вартість: 590 – 1590 грн.

Показ фільму «Залізне міністерство» від фестивалю «86»
«Залізне міністерство» – це результат трирічних спостережень американського документаліста та антрополога Джей Пі Снядецького за китайськими залізницями. Режисер занурює глядача в нетрі безмежної країни, де пульсують плоть і метал, брязкіт і скрип, світло і темрява, мова і жести. Звуки усіх залізничних мандрівок зливаються в єдину симфонію.
П’ять років тому у Славутичі відбувся перший Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86», який назавжди змінив ландшафт атомного міста. А цієї весни, яка пройде без фестивалю, ви однак маєте нагоду подивитися фільми від «86» у межах фільмової програми «Ландшафти пам’яті».
Мова: північнокитайська, англійська (з українськими субтитрами).
Розклад показів:
15 травня
«Я – Белфаст»
Марк Казінс
Велика Британія, 2015, 84’
22 травня
Counting
Джем Коен
США, 2015, 111’
29 травня
Українська прем’єра
El Mar La Mar
Джей Пі Снядецький, Джошуа Бонета
США, 2017, 94’
Кураторка фільмової програми «Ландшафти пам’яті» – Ольга Коваль, програмна координаторка Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86».
Час: 20.00.
Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2), 6 поверх.
Вартість: вхід вільний, реєстрація.

Арт-проект «Стереотип»
Є Дитяча Демократія.
Є стереотипи.
Є команда кураторів-підлітків.
Є виставка «Стереотип».
«Стереотип» – виставка про явище стереотипізації, яке сьогодні нерідко розглядається як абсолютно негативне або взагалі не розглядається. Цей проект є спробою проаналізувати причини виникнення стереотипу, принципи його дії та зрозуміти, чим дійсно може бути стереотип.
На виставці представлено роботи Андрія Дудченка, Ростислава Котерліна, Альбіни Ялози, Антона Логова, а також результати опитування щодо стереотипів, проведеного серед відвідувачів культурних інституцій.
Проект створено у межах Всеукраїнської програми «Дитяча Демократія», що реалізується Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» та Соціальною програмою Марини Порошенко у співпраці з НКММК «Мистецький арсенал» та Українською Академією Лідерства за підтримки Посольства США в Україні.
Команда проекту «Стереотип»:
– Анастасія Первертень, учениця Скандинавської гімназії
– Каріна Сирота, учениця, президент Європейського колегіуму
– Поліна Сокур, учениця Святошинської гімназії
Експерт проекту – Павло Гудімов, куратор Арт-центру Павла Гудімова Я Галерея
Час: 17.00.
Місце: «Я Галерея» (вул. Хорива, 49б).
Вартість: вхід вільний.

Відкриття виставки Олесі Джураєвої «Історії»
«Історії» – це близько 40 робіт Олесі Джураєвої, що створені в експериментальних техніках, таких як коллаграфія, меццотінто та ліногравюра. Цей проект і є особлива історія, що поєднує енергією київських вулиць із чутливістю життєвих подій та пам’ятними речами, близькими для кожного.
В експозиції представлені не лише графічні роботи різних років, а також експериментальні роботи художниці з друком та колажі.
Про авторку. Роботи художниці розташовані в численних приватних та публічних колекціях світу: Cristiano Varella Memorial Foundation, Бразилія; Douro Biennial Printmaking Collection, Португалія; Civic Collection of the Town of Schio, Італія; National Taiwan Museum of Fine Arts, Тайвань; International Printmaking Triennial of Ulus, Белград, Сербія; Берлінська державна бібліотека, Німеччина.
Час: 11.00.
Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).
Вартість: вхід за музейним квитком.

Фотовиставка «Сильні духом. Мами»
Дванадцять мам із різних куточків України, які втратили синів на війні, але знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію: саме вони є героїнями фотопроекту, приуроченого до Дня матері.
Уже понад 6 тисяч осіб у нашій державі отримали статус «член родини загиблого військовослужбовця», серед них чисельна категорія – матері. Захід організований із метою вшанування членів родин загиблих, привернення уваги громадськості до проблем їхньої психологічної та духовної реабілітації та до вшанування пам’яті загиблих Героїв.
Життя триває – ось основний посил, що зчитується зі світлин. Дизайнерки одягу Ольга Бунеску та Лідія Лущик, візажистки Олена Тулапіна та Оксана Мороз і дизайнерка головних уборів Ірина Підліпска створили учасницям проекту вишукані образи, які закарбувала на фотографіях Мирослава Марциненко.
Час: 11.00.
Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).
Вартість: вхід за музейним квитком.