Понеділок, 6 Липня, 2020
АналітикаПолітикаУкраїна

Брифінг президента Зеленського: “Перший млинець нанівець”

Український президент Володимир Зеленський зібрав журналістів на свій перший брифінг в Адміністрації президента, та більшість представників ЗМІ потрапити на нього не змогла.

Перший брифінг нещодавно обраного президента України Володимира Зеленського був анонсований як відкритий захід для всіх охочих журналістів. Він мав проходити на ґанку Адміністрації президента (АП) на вулиці Банковій в Києві, яку нещодавно відкрили для вільного проходу. Брифінг мав бути спільним разом з колишнім президентом України Леонідом Кучмою. Жодних акредитацій для представників ЗМІ не передбачалося. Це все, що анонсувалося. Більше жодної інформації.

Відкритість не для всіх

Така відкритість до журналістів та присутність на першому брифінгу Леоніда Кучми настільки заінтригувала, що на ґанок до Адміністрації президента на перший офіційний брифінг Зеленського зібралося дуже багато журналістів з українських та міжнародних видань та телеканалів. Утім, стіл на ґанку, який технічні працівники Адміністрації президента встановили для мікрофонів ЗМІ, так і залишився порожнім. Перед початком заходу журналістам повідомили, що брифінг перенесли в середину будівлі.

Журналісти чекали на брифінг Зеленського під Адміністрацією президента, однак він відбувався всередині

Журналісти чекали на брифінг Зеленського під Адміністрацією президента, однак він відбувався всередині

Оскільки АП – це режимний об’єкт, куди можна потрапити лише пройшовши через систему металошукачів та сканування співробітниками Управління державної охорони, то відразу на вході сформувалася довжелезна черга з журналістів, які поспішали встановити камери та технічне оснащення до його початку. Черга рухалася досить повільно. Усі нервували. “Та без нас же не почнуть. Нас же навіщось покликали!?” – жартували працівники ЗМІ, очікуючи своєї черги. Протягом години всередину адміністрації президента вдалося потрапити лише половині журналістів, які прийшли на перший брифінг нового президента. Дехто з журналістів не витримував і після вимоги державної охорони здати мобільні телефони, аби потрапити на брифінг, нервово виходив з черги, вигукуючи: “А як же ж країна у смартфоні? Як працювати? Як передавати новини?”.

П’ятихвилинка з Зеленським

Через годину стояння у черзі стало зрозуміло, що свій брифінг Володимир Зеленський вже почав і за п’ять хвилин одразу ж закінчив. Під час брифінгу Зеленський повідомив, що повернув до Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську, яка покликана знайти рішення конфлікту на Донбасі, другого президента України Леоніда Кучму, який представляв у ній офіційний Київ до 2018 року. Про це повідомили ті журналісти, у кого охоронці не забрали смартфони і вони змогли подивитися у YouTube пряму трансляцію брифінгу телеканалами-щасливчиками, яким вдалося таки потрапити в середину будівлі. Разом з тим, їм не вдалося на брифінгу поставити жодного запитання ні нинішньому, ні колишньому президенту. Кореспондентка DW так і не змогла зайти до будівлі. Журналісти були обуреними та розчарованими. “Той випадок, коли хочеться аплодувати… Браво! А навіщо відповідати на запитання журналістів”, – відразу написала на сторінці Facebook журналістка білоруської служби “Радіо Свобода” Алена Літвінава.

Дехто не хотів здавати на вході в Адміністрацію президента свій мобільний

Дехто не хотів здавати на вході в Адміністрацію президента свій мобільний

В Інституті масової інформації (ІМІ) збентежені таким ставленням до журналістів. Директорка ІМІ Оксана Романюк, наголошує, що новий президент повинен бути відкритим для суспільства. “Це означає, що він повинен системно зустрічатися з медійниками, проводити прес-конференцій та регулярно звітувати перед суспільством за свої дії на найвищій державній посаді, а не просто постити милі приватні відео в соцмережах. Хотілось би, щоб прозорість і підзвітність стали ключовими принципами для нової влади”, – сказала DW Оксана Романюк.

Технічний “оргмомент”

DW також звернулася за коментарями до Ірина Побєдоносцевої, соратниці Зеленського, яка відповідає тепер за інформаційну політику в Адміністрації президента. За її словами, брифінг на ґанку АП з міркувань безпеки в останній момент заборонило Управління державної охорони, тому перший брифінг президента вийшов саме таким. “Я вибачилась перед всіма. Це технічний оргмомент. Ми планували проводити на вулиці, але служба безпеки переформатувала нашу подію, тому сталася така прикра ситуація. Ми врахуємо, аби надалі такого не відбувалось”, – зазначила в коментарі для DW Побєдоносцева.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.