Субота, 25 Січня, 2020
Події

Колишній президент Киргизстану готував в республіці державний переворот

Екс-президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва звинувачують в підготовці держперевороту.

Про це повідомив у вівторок на прес-конференції в Бішкеку голова Державного комітету національної безпеки Киргизстану Орозбек Опумбаев, передає ТАСС.

“Атамбаєв планував здійснення в країні державного перевороту”, – сказав він.

За словами Опумбаева, екс-президент Киргизстану спеціально під час операції з його затримання використовував для захисту жінок і дітей, щоб використовувати інформацію про поранення мирних громадян як фактор для повалення влади.

“Атамбаєв готувався до цього”, – сказав він.

Опумбаев уточнив, що боєць спецпідрозділу, що брав участь у штурмі резиденції Атамбаєва, був застрелений зі зброї, виявленої в будинку колишнього глави держави.

“Боєць був застрелений зі зброї, яка знаходилася в будинку Атамбаєва. В його домі згодом було виявлено велику кількість різної зброї, у тому числі гвинтівка СВД. Атамбаєв зізнався, що під час затримання він шість разів стріляв у моїх хлопців”, – сказав глава ДКНБ.

За словами Опумбаева, співробітники силових структур мали право застосувати зброю проти прихильників Атамбаєва під час його затримання.

“Співробітники правоохоронних органів під час затримання Атамбаєва могли в цілях самооборони застосувати зброю проти прихильників колишнього президента, оскільки існувала загроза життю бійців. Але цього вони не зробили, щоб не постраждала жодна мирна особа. Наші бійці це завдання виконали, це героїчний вчинок”, – сказав він.

Залишити відповідь

18 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.