Підписана угода зняла напругу між обома країнами в спірному регіоні Кашмір
Про це повідомило BBC.
Відповідно до положень угоди, коридор з’єднає святиню Дера Баба Нанак в індійському регіоні Пенджаб і храм Гурудвара Дарбар Сахіб Картарпур в пакистанському прикордонному регіоні Наровал.
Храм Гурудвара Дарбар Сахіб Картарпур зведений на місці смерті засновника сикхізму Гуру Нанака. Святиня в Картарпурі має особливе значення в сикхізмі. Сикхська спільнота в Індії давно вимагала доступу до коридору. Попередні індійські уряди почали обговорення з Пакистаном щодо доступу до святині: це питання порушувалося в 1998 році, у 2004 і 2008 роках. Історично напружені відносини між Індією та Пакистаном ускладнили підписання угоди.
Зазначається, що нинішній проект сигналізує про відлигу у відносинах.
Пакистан планує відкрити коридор на початку листопада – до 550-річчя від дня народження Гуру Нанака. Щодня 5 тисяч паломників-сикхів матимуть право йти через коридор без візи. Однак, кожен відвідувач повинен заплатити 20 доларів.