Середа, 30 Вересня, 2020
novyny.org@gmail.com
Наука

Космічний корабель Starliner повернувся на Землю

Boeing's first Starliner spacecraft on top of a United Launch Alliance Atlas 5 rocket that will fly an unpiloted Orbital Test Flight to the International Space Station stands ready at Launch Complex 41 at the Cape Canaveral Air Force Staton in Cape Canaveral, Fla., Thursday, Dec. 19, 2019. (AP Photo/Terry Renna)

Корабель компанії Boeing не зміг зістикуватися з Міжнародною космічною станцією. Він здійснив м’яку посадку у штаті Нью-Мексико.

Про це повідомляє NASA.

Американський космічний корабель Starliner компанії Boeing, якому не вдалося зістикуватися з Міжнародною космічною станцією (МКС), у неділю, 22 грудня, успішно повернувся на Землю. Він здійснив м’яку посадку на полігоні Вайт-Сендс у штаті Нью-Мексико.

Перед посадкою на спусковій капсулі корабля розкрилися парашути. Капсула, що спускається вперше, здійснила м’яку наземну посадку. Всі попередні американські апарати здійснювали посадку на воду.

Starliner, створений для майбутніх польотів американських астронавтів на орбіту, був запущений 20 грудня до МКС ракетою- носієм Atlas V, що стартувала з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Ракета успішно вивела тестовий непілотований корабель на суборбітальну траєкторію.

Однак після цього на кораблі виникла проблема, пов’язана зі збоєм системи розрахунку часу роботи двигунів, в результаті якої він вийшов на нештатну, нижчу орбіту для зближення з МКС. Через це корабель перевитратив паливо, і стикування з МКС стало неможливим. У неділю корабель почав сходження з орбіти з висоти 250 кілометрів. Наразі МКС перебуває на орбіті понад 400 кілометрів.

У рамках контракту з NASA корпорація Boeing отримала більше п’яти мільярдів доларів на розробку, створення і здійснення місій корабля Starliner із доставки астронавтів на МКС і повернення їх на Землю. Він призначений для екіпажу у складі семи осіб. На борту Starliner перебував тестовий манекен, а також харчові продукти, одяг та подарунки на Різдво, які планувалося доставити для екіпажу МКС.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.